czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 marca 2020
  • wyświetleń: 4985

Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego dot. koronawirusa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

W związku z odnotowanymi w Europie przypadkami koronawirusa, Główny Inspektorat Sanitarny poinformował zakłady Podstawowej Opieki Zdrowotnej, poradnie prowadzone w ramach opieki ambulatoryjnej oraz szpitale o procedurach, jak należy zachować w przypadkach podejrzenia o zarażenie wirusem. Pacjenci, którzy skarżą się na gorączkę oraz objawy grypopodobne, powinni się udać do lekarza pierwszego kontaktu.

Inspektorat przestrzega też podróżnych, którzy byli w Chinach w ciągu ostatnich 14 dni, by w przypadku wystąpienia u siebie objawów gorączki, kaszlu, duszności i problemów z oddychaniem bezzwłocznie powiadomili o tym stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosili się do szpitala z oddziałem zakaźnym, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin oraz Korei Południowej, a także Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) oraz Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu (ze względu na szerzenie się wirusa w populacji).

W artykule "Co musisz wiedzieć o koronawirusie" Ministerstwo Zdrowia zamieściło podstawowe informacje dotyczące miejsca występowania koronawirusa, objawów, a także zaleceń - czytaj tutaj.

koronawirus

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj