Wiadomości

  • 2 marca 2020
  • 9 marca 2020
  • wyświetleń: 12998

W Czechowicach-Dziedzicach powstanie drugi dom dziecka

Drugi dom dziecka powstanie w Czechowicach-Dziedzicach - informuje Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.

dom dziecka dziecko dzieci
Dom dziecka w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Google Street View


Jak powiedziała nam Magdalena Fritz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, według najnowszych przepisów, które wejdą w życie od 1 stycznia 2021 roku, w domach dziecka może przebywać maksymalnie 14 dzieci. W czechowickiej placówce znajdują się obecnie aż 32 osoby.

Powiat bielski znalazł już odpowiedni budynek pod nową placówkę, a transakcja zakupu ma odbyć się w przyszłym miesiącu. - Powiat Bielski jest przygotowany do zakupu, są pieniądze. Jesteśmy w stanie jak najszybciej sfinalizować transakcję, aby jak najlepiej przygotować nową placówkę - zaznacza rzecznik Starostwa.

Według zamysłu ustawodawcy nowa forma działania Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie bardziej ma przypominać dużą rodzinę niż dom dziecka. Podczas pobytu w tej placówce dzieci i młodzież będą wykonywać podstawowe czynności, jakie mają miejsce w rodzinach, co będzie miało na celu pomoc w przygotowaniu ich do dorosłego życia.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.