Wiadomości

  • 2 marca 2020
  • 3 marca 2020
  • wyświetleń: 5089

Szpital Wojewódzki wstrzymał planowe przyjęcia pacjentów

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Bialej wstrzymał planowe przyjęcia pacjentów. Do szpitala przyjmowane będą jedynie przypadki pilne i ostre. To efekt decyzji wojewody śląskiego, który postawił placówkę w stan podwyższonej gotowości, w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa 2019-nCoV.

Przesunięcie planowych przyjęć nie dotyczy chorych na nowotwory oraz pacjentów, którzy poddawani są dializom. Normalnie pracują poradnie oraz zakład rehabilitacji.

Szpital apeluje, aby osoby przeziębione, mające m.in. dolegliwości grypowe, zrezygnowały z wizyt na oddziałach. Placówka ogranicza także obecność bliskich u pacjentów hospitalizowanych na oddziałach. Odwiedzać chorego może wyłącznie jedna osoba w godzinach od 15.00 do 18.00. Jeżeli zajdzie taka potrzeba podjęte zostaną dalsze kroki.

Szpital Wojewódzki wdrożył procedury związane z koronawirusem 2019-nCoV. Zalecenia dotyczące zasad postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie nowym wirusem wydał Główny Inspektor Sanitarny. Ministerstwo Zdrowia przypomina, że przy wystąpieniach objawów chorobowych istotne jest, czy pacjent przebywał w krajach, gdzie wirus się rozprzestrzenia lub miał kontakt z osobą, która w ostatnim czasie przebywała w takim miejscu. Lista krajów znajduje się na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego. Dostępne są tam również informacje jak zapobiegać zakażeniu koronawirusem.

Przypominamy, że NFZ uruchomił w sprawie koronawirusa bezpłatną infolinię - 800 190 590. Konsultanci dostępni są przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

ar / czecho.pl

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj