Wiadomości

  • 3 marca 2020
  • 4 marca 2020
  • wyświetleń: 4410

Strażacy z OSP Czechowice zasilili Jadłodzielnię

"Nic się nie może zmarnować" - te słowa przyświecały strażakom z OSP Czechowice, którzy w minioną niedzielę zasilili w żywność Jadłodzielnię, która znajduje się przy ulicy Barabasza.

Czechowiccy druhowie przekazali do Jadłodzielni nadwyżkę żywieniową, która powstała po walnym zgromadzeniu jednostki OSP Czechowice, która odbyła się w minioną sobotę, 29 lutego.

Strażacy z OSP Czechowice zasilili Jadłodzielnię - 01.03.2020 · fot. OSP Czechowice


Czechowicka Jadłodzielnia, powstała w grudniu 2019 roku. Znajduje się ona obok wejścia do budynku Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego przy ulicy Barabasza 1. Ideą Jadłodzielni - jak sama nazwa wskazuje - jest możliwość dzielenia się jedzeniem z innymi. Każdy - bez względu na porę dnia i nocy - może tu żywność przynieść oraz w każdej chwili zabrać potrzebne mu produkty i potrawy.

Jadłodzielnia działa w ramach społecznej inicjatywy Foodsharing, stawiającej sobie za główny cel ograniczenie zjawiska marnowania jedzenia. Zaleca się, aby jedzenie przygotowane własnoręcznie, w domu, było zapakowane w pojemniki lub słoje, najlepiej z krótkim opisem potrawy oraz datą jej przyrządzenia.

mp / czecho.pl

źródło: OSP Czechowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.