czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 marca 2003
  • wyświetleń: 863

Młodzi negocjatorzy

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych im. St. Staszica wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "Zostań Negocjatorem". Podczas półgodzinnej debaty uczniowie reprezentujący trzy grupy: związki zawodowe, pracodawców i stronę rządową dyskutowali na temat warunków zatrudnienia obywateli Polski w Unii Europejskiej.

Przygotowania do finałowych negocjacji poprzedziły imprezy towarzyszące. W szkole przygotowano wystawę o Unii Europejskiej. Ponad stu uczniów wzięło udział w specjalnie przygotowanej ankiecie na tematy unijne. Młodzi negocjatorzy odwiedzili również Centrum Informacji Europejskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

- To pierwszy, szkolny etap konkursu. Zgłosiły się do niego 54 szkoły z województwa śląskiego, do kolejnego etapu przejdą najlepsze cztery. Gdy pojawił się pomysł, aby wziąć udział w tym konkursie, mieliśmy zaledwie trzy tygodnie na jego opracowanie. Wiele pracy włożyli sami uczniowie - mówi nauczycielka przygotowująca konkurs Maria Jagiełło. Szkolny etap oceniany jest na podstawie sprawozdania, które przygotował nauczyciel prowadzący konkurs.

więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa (str. 13)

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.