czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 marca 2020
  • 9 marca 2020
  • wyświetleń: 14232

[ZDJĘCIA] Społecznicy posprzątali nieruchomość przy ulicy Moniuszki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Działka przy ulicy Moniuszki" podaj

W minioną sobotę, 7 marca odbyła się kolejna akcja sprzątania poprowadzona przez grupę "Czechowiczanie dla przyrody", tym razem zorganizowana przez panią Iwonę Stępień, przewodniczącą osiedla "Centrum". Społecznicy postanowili uporządkować część posesji przy ulicy Moniuszki. Podczas sześciu godzin sprzątania eko-aktywiści zebrali trzy kontenery śmieci.

Reklama

Społecznicy posprzątali działkę przy ulicy Moniuszki - 07.03.2020 · fot. Czechowiczanie dla przyrody


Posesję przy ulicy Moniuszki 6 sprzątało 20 osób, w tym zastęp "Jerzy" z I Czechowickiej Drużyny Harcerskiej im. mjr. Henryka Flamego z ZHR Czechowice-Dziedzice.

Jak zaznaczają "Czechowiczanie dla przyrody", odpowiedzieli oni na apel burmistrza Mariana Błachuta, który zadeklarował gotowość do działania w ramach akcji społecznej w celu uprzątnięcia posesji przy Moniuszki. Burmistrz poinformował o tym na ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 25 lutego.

Grupa "Czechowiczanie dla przyrody" powstała na Facebooku niespełna trzy miesiące temu i liczy już ponad 500 członków. Wciąż przybywa nowych. Do grupy należą przede wszystkim mieszkańcy gminy Czechowice-Dziedzice, ale jest też kilka osób z innych miejscowości. Dołączyć może dosłownie każdy, bez względu na wiek, poglądy czy przynależność społeczną. Minimum wymagań to szacunek do innych członków i oczywiście chęć działania na rzecz przyrody. Na grupie poruszane są zagadnienia związane z ekologią, udostępniane są materiały edukujące i uświadamiające, co każdy z nas może zrobić dla przyrody.

mp / czecho.pl

źródło: Czechowiczanie dla przyrody

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Działka przy ulicy Moniuszki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Działka przy ulicy Moniuszki" podaj