czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 4 marca 2020
  • wyświetleń: 2750

Samochód elektryczny? Sprawdź, dlaczego warto!

Materiał partnera:

Samochody elektryczne powoli podbijają świat motoryzacji. Coraz większa liczba "samochodów na minuty" to przede wszystkim elektryczne modele. Nieco wolniej do ich zakupu przekonują się indywidualni odbiorcy. Wokół samochodów elektrycznych powstało wiele mitów, które dzisiaj nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, dlatego warto temu rozwiązaniu przyjrzeć się na nowo.

1. Mity o samochodach elektrycznych
2. Samochody elektryczne w 2020 roku

Mity o samochodach elektrycznych


Portal Na masce jakiś czas temu opublikował listę 10 mitów dotyczących samochodów elektrycznych: http://namasce.pl/mitologia-elektrykow-10-mitow-o-samochodach-elektrycznych-w-ktore-prawdopodobnie-nadal-wierzysz/. Przyglądając się liście wymienionych przez autora tego tekstu zarzutach wobec tego typu modeli samochodów, doświadczony w świecie motoryzacji ekspert powinien się jedynie roześmiać. Niestety jednak wśród wielu zwykłych użytkowników samochodów spora część tych przekonań jest niestety cały czas obecna. Twierdzą oni, że samochody elektryczne są drogie, mało estetyczne, zbyt mało jest do nich ładowarek, a tak w ogóle to z ekologią mają one niewiele wspólnego. Pora więc chyba na kilka sprostowań i uściśleń w temacie samochodów elektrycznych.

Samochody elektryczne w 2020 roku


Samochody elektryczne to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu motoryzacyjnego. Nieustannie przybywa konkretnych rozwiązań, przełamywane są kolejne bariery. Bardzo dynamicznie rozwijają się same projekty samochodów. Modeli elektrycznych jest już naprawdę wiele i każdy kierowca z pewnością jest spośród nich wybrać taki, który odpowiada mu pod względem estetycznym. Coraz lepiej się je prowadzi. Jeden z bardziej popularnych modeli przyśpiesza do 50 km/h w 2,8 sekundy, a w kabinie panuje cisza. Auta są coraz bardziej funkcjonalne i... tańsze. Oczywiście modele elektryczne nadal są nieco droższe od swoich spalinowych odpowiedników, natomiast nie są to już różnice astronomiczne. Na zakup takiego samochodu stać już większość kierowców. 

Poprawia się także infrastruktura związana z samochodami elektrycznymi. To nieprawda, że nie sposób znaleźć ładowarki do takiego samochodu, szczególnie w dużym mieście. Kolejne ustawiane są wzdłuż głównych arterii komunikacyjnych, autostrad i tras szybkiego ruchu. Ponadto, każdy taką ładowarkę ma w domu, ponieważ akumulator można naładować po podłączeniu się do zwykłego gniazdka. Rośnie także liczba punktów serwisowych takich samochodów. Warto wiedzieć, że dla akumulatorów samochodów elektrycznych przewidziano szczegółowy cykl demontażu i recyklingu, który czyni je jeszcze bardziej przyjaznymi dla środowiska.