czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2007
  • wyświetleń: 882

Szkolenia dla dyrektorów szkół

W poniedziałek w bielskim Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika odbyło się szkolenie dla dyrektorów szkół z Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Tematem szkolenia był systemu Bezpieczeństwa Szkół i Placówek. Autorami projektu są specjaliści z Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis oraz oraz oficerowie Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmujący się prewencją kryminalną. Oni też poprowadzili szkolenie zorganizowane przez bielską Delegaturę Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Istotą systemu jest połączenie oddziaływań wychowawczych z rozwiązaniami z zakresu organizacji i techniki. Uczestnicy szkolenia nie kryli zadowolenia z uzyskania fachowej informacji, zwłaszcza z zakresu sprawdzonych metod ochrony bezpieczeństwa osób i mienia. Po spotkaniu dyrektorzy mogli na gorąco skonsultować stosowane przez nich rozwiązania lub wspólnie zastanowić się nad tym, co można poprawić. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zaoferowali również dyrektorom możliwość bieżącego kontaktu w celu oceny rozwiązywań problemów poprawy bezpieczeństwa w szkołach.

KMP w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.