czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2020
  • 8 marca 2020
  • wyświetleń: 3659

"Księżniczka czardasza" w czechowickim Miejskim Domu Kultury

Za nami:

W najbliższą niedzielę, 8 marca o godzinie 15.00 w Sali Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach -Dziedzicach odbędzie się kolejny spektakl w wykonaniu Czechowickiego Teatru Muzycznego "Movimento". Tym razem czechowiccy artyści wystawią sztukę "Księżniczka czardasza".

Reklama

Teatr muzyczny "Movimento" na scenie
Teatr muzyczny "Movimento" na scenie


Teatr muzyczny "Movimento" jest doskonale znany czechowickiej publiczności. Działa przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, pod kierownictwem Barbary Bielaczyc. Wykonuje muzykę od barokowej poprzez operę, operetkę, musical po utwory rozrywkowe. Teatr MOVIMENTO w ostatnich latach przygotował musical "Rodzina Addamsów", wcześniej "Skrzypka na dachu", "West side story" i wiele innych.

Ostatnim ich dziełem jest "Księżniczka czardasza". To jedna z najpiękniejszych operetek wiedeńskich. Jest jednocześnie największym sukcesem Kálmána. Operetka ta fantastycznie łączy atmosferę wiedeńskich salonów i węgierskich rytmów z nutą melancholii. Jest też odbiciem epoki i jej społeczeństwa.

Do najsłynniejszych przebojów należą duet Edwina i Sylvii: Choć na świecie dziewcząt mnóstwo, duet Boniego i Feriego: Artystki, artystki, artystki z variété, stanowiący motyw przewodni całego utworu i duet Edwina i Sylvii z II aktu: W rytm walczyka serce śpiewa - kochaj mnie.

Bilety w cenie 35,00 zł dostępne w biurze MDK oraz na stronie www.biletyna.pl.

Obsada:
Sylwia - Zuzanna Kłaptocz
Edwin - Rafał Majzner, Piotr Brożek
Stasi - Anna Śmierzchalska
Boni - Radosław Szostak
Feri - Piotr Maga
Księżna - Urszula Siudak
Książę - Stanisław Wojdyło
w pozostałych rolach soliści CTM Movimento, zespół wokalny i zespół taneczny CTM Movimento.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.