Wiadomości

  • 6 marca 2020
  • wyświetleń: 8411

[FOTO] Suszec: śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym

W piątek, 6 marca około godziny 20.40 na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Dolnej w Suszcu doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wypadku nie przeżył kierowca pojazdu.

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Suszcu - 6.03.2020 · fot. sid / pless.pl


Z nieoficjalnych informacji naszego reportera wynika, że 55-letni kierowca Nissana Almera wjechał na przejazd kolejowy wprost pod pociąg PKP Intercity. Pojazd został odrzucony na pobocze. Kierujący nie dawał żadnych oznak życia. Nikt z podróżujących pociągiem nie ucierpiał.

Natychmiast rozpoczęła się walka o życie kierowcy Nissana. Ratownicy medyczni i strażacy przez blisko godzinę prowadzili resuscytację krężeniowo-oddechową. W czasie trwania akcji ratowniczej w pobliżu miejsca wypadku wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 6 z bazy HEMS Kraków-Balice). Niestety nie udało się przywrócić funkcji życiowych poszkodowanego. Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon pacjenta.

Strażacy przy użyciu kamery termowizyjnej przeczesali teren w promieniu kilkuset metrów, by wykluczyć obecność innych poszkodowanych (np. pasażera, który wypadł z pojazdu). Nikogo nie odnaleziono.

- Wstrzymano ruch pociągów. Zastępcza komunikacja autobusowa za pociąg przewoźnika PKP Intercity. Przepraszamy za utrudnienia - czytamy na stronie portalpasazera.pl.

Szczegóły tragicznego wypadku wyjaśniają policjanci z pszczyńskiej komendy oraz pracownicy kolei. Śledztwo nadzoruje prokuratura. Czynności na miejscu wypadku zakończyły się przed północą.

BM, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.