czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 marca 2020
  • wyświetleń: 1524

Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania pn. "Pasy"

Za nami:

W czwartek, 12 marca Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. "Pasy". Celem działań jest m.in. zwrócenie uwagi uczestnikom ruchu drogowego na konsekwencje, jakie niesie ze sobą jazda bez zapiętych pasów w przypadku uczestniczenia w zdarzeniu drogowym. Policjanci będą przyglądali się jak ten obowiązek realizują nie tylko kierowcy, ale także pasażerowie pojazdów. Działania są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Reklama

12 marca 2020 roku Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. "Pasy". Celem działań jest m.in. zwrócenie uwagi uczestnikom ruchu drogowego na konsekwencje, jakie niesie ze sobą jazda bez zapiętych pasów w przypadku uczestniczenia w zdarzeniu drogowym. Policjanci będą przyglądali się jak ten obowiązek realizują nie tylko kierowcy, ale także pasażerowie pojazdów. Działania są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.
Działania mają również na celu:

  • egzekwowanie od kierujących i pasażerów przestrzegania obowiązku korzystania podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących dla dzieci;
  • zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.


Pamiętajmy, że pasy bezpieczeństwa utrzymują nas na fotelu i w chwili uderzenia pojazdu w przeszkodę pozwalają wytracić prędkość wraz z samochodem. Przytrzymują nas również w bezpiecznej pozycji w przypadku dachowania pojazdu.

Pasy bezpieczeństwa są równie ważne dla kierującego pojazdem jak i pasażerów. Pasażerowie, którzy nie zapinają pasów na tylnym siedzeniu, w chwili zderzenia stanowią śmiertelne zagrożenie dla podróżujących z przodu pojazdu, bowiem swoim ciałem z dużą siłą uderzają w osoby podróżujące w siedzeniach przed nimi.

Pamiętajmy także o naszych młodszych pasażerach. Dzieci powinny być przewożone w fotelikach lub innych urządzeniach przytrzymujących, dostosowanych do ich wagi i wzrostu.

Działania są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL (dawny TISPOL) - międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje ruchu drogowego.

mp / czecho.pl
źródło: policja.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.