Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 marca 2020
  • wyświetleń: 7623

[ZDJĘCIA] W sklepach pustoszeją półki. Politycy apelują o spokój

Od kilku dni w sklepach widać większy ruch. Klienci kupują przede wszystkim produkty spożywcze o długim terminie ważności, a także środki czystości. Władze apelują o zachowanie spokoju. - Nie ma mowy o zamykaniu żadnych placówek handlowych - zapewnia minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Pustoszeją półki w sklepach - 11.03.2020 · fot. pless.pl, bielsko.info, tychy.info, Taras


Ze sklepowych półek znikają przede wszystkim produkty suche i sypkie - kasza, makaron, ryż. Zauważalne są również braki na dziale mrożonek i konserw. Masowo wykupywane są także środki czystości.

W związku z licznymi pytaniami i pojawiającymi się fake newsami Ministerstwo Rozwoju poinformowało dnia 11 marca, że wszystkie sklepy działają i będą działać normalnie. Nie jest rozważane wprowadzenie nakazu dotyczącego zamykania obiektów handlowych. Zarówno pracownicy sklepów, jak i klienci, są proszeni o przestrzeganie wytycznych dotyczących zasad higieny, o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

- Nie ma mowy o zamykaniu żadnych placówek handlowych - zapewnia minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Minister zaapelowała też do Polaków, aby nie wpadać w panikę i nie wykupować masowo artykułów ze sklepów. - Zasoby i zapasy w Polsce naprawdę są. Proszę wszystkich o zdrowy rozsądek. Nie ma co robić zakupów na zapas - poinformowała Jadwiga Emilewicz.

ab, BM, sid / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

UWAGA - do 12 lipca do godz. 21:00 trwa cisza wyborcza. W tym czasie zabronione są wszelkie formy agitacji wyborczej.