Wiadomości

  • 12 marca 2020
  • wyświetleń: 19754

Mieszkanka Bielska-Białej zarażona koronawirusem. Jest oświadczenie

Jest pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w Bielsku-Białej. To kobieta. Jak udało nam się dowiedzieć, zarażona jest w stanie dobrym. Obecnie przebywa w Szpitalu Zakaźnym w Chorzowie.

- Mieszkaniec Bielska-Białej został zarażony koronawirusem - taką informację przekazał nam dzisiaj około godziny 10.30 telefonicznie Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Informację o zarażeniu potwierdziła rzeczniczka wojewody śląskiego, Alina Kucharzewska. Dodała, że jest to kobieta w sile wieku. Obecnie zarażona jest w stanie dobrym. W ostatnim czasie nie przebywała poza granicami Polski.

Zarażona miała ostatnio kontakt z osobą, która przebywała za granicą. Rodzina zainfekowanej mieszkanki Bielska-Białej została poddana kwarantannie.

Mieszkanka Bielska-Białej zarażona koronawirusem zabrała głos w mediach społecznościowych. Jak sama mówi, nie zaraziła się nieodpowiedzialnością, wyjeżdżając za granicę, ale została zainfekowana od innej osoby poza Bielskiem-Białą. Dodaje, że jest w izolatce od dwóch dni - trafiła tam po pojawieniu się objawów zachorowania na koronawirusa. Jak przyznaje bielszczanka, sama śmiała się trochę z paniki, którą nakręcały media. - Pech chciał, że dość boleśnie przekonałam się, że niestety dotyczy to każdego z nas - dodała.

Oświadczenie bielszczanki zarażonej koronawirusem:Tak, potwierdzam jestem pacjentem zero z Bielska-Białej. Mam pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Przebywam w szpitalu w Chorzowie, w izolatce, na oddziale zakaźnym. Mój stan jest dobry, a o wynikach testu w pierwszej kolejności dowiedziałam się z internetu. Dopiero po dwóch godzinach lekarz przekazał, że chodzi o mnie i wynik jest pozytywny. Ucinając plotki - nie zaraziłam się nieodpowiedzialnie wyjeżdżając za granicę. Zaraziłam się w okolicach Bielska od pacjenta zero z innego miasta. Miałam objawy i zostałam karetką przetransportowana do Chorzowa. W izolatce przebywam od dwóch dni. Jestem w dobrych rekach.

Dziękuję wszystkim którzy wspierają mnie od początku tych fatalnych wydarzeń.

(...) Dziękuję za ogrom wspierających mnie wiadomości. Jest to trudna sytuacja dla mnie i dla mojej rodziny objętej kwarantanną.

Ja również śmiałam się trochę z paniki , którą nakręcają media. Pech chciał, że dość boleśnie przekonałam się, że niestety dotyczy to każdego z nas.


Koronawirus w PolscePrzed południem Ministerstwo Zdrowia podało, że zostały potwierdzone kolejne nowe przypadki koronawirusa. W sumie w Polsce do tej pory (stan na 12 marca, godzi. 14.00) mamy 49 pozytywnych wyników badań. Jedna osoba, mieszkanka Poznania, zmarła.

new, sid, mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj