czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 13 marca 2020
  • wyświetleń: 4066

Wnętrza w 3 stylach: francuski, nowojorski i glamour. Poznaj różnice i eleganckie dodatki

Materiał partnera:

Nie możesz zdecydować się na styl urządzenia wnętrza? Warto poznać różnice różnych trendów.

Wnętrza w 3 stylach: francuski, nowojorski i glamour


Styl nowojorski jak zadbać o elegancjeStyl nowojorski charakteryzuje się elegancją, która nie przemija. Takie mieszkania cechują się wysokiej jakości materiałami, pewną szlachetnością. Jeśli więc marzy się Wam mieszkanie w stylu nowojorskim, zacznijcie rozglądać się za meblami i dodatkami z drewnem lub niklem. Popularne są także elementy szklane, dodające szyku. Niezwykle istotna jest również kolorystyka - występują tu pewne podobieństwa ze stylem glamour. We wnętrzach rodem z Nowego Jorku z łatwością dostrzec można głębokie zielenie, bordo, niebieskości. Styl nowojorski łączy w sobie elegancję vintage oraz nowoczesne materiały, stając się dzięki temu sposobem na ponadczasową aranżację wnętrz. Warto zainwestować w wysokiej jakości materiały, z których wykonane są dywany czy poduchy na kanapach. Istotne jest, aby wnętrze w nowojorskim stylu miało wyraźnie zaznaczony centralny, najważniejszy punkt - pamiętacie stół w kuchni z serialu "Przyjaciele"? Właśnie on miał taki charakter. Nowoczesne dodatki, które wpasują się w nowojorskie aranżacje znajdziecie na przykład na stronie MyHoneyHome.pl.

Wnętrza w 3 stylach: francuski, nowojorski i glamour


Styl glamour z metalicznymi dodatkamiStyl glamour - meble i dodatki pełne blasku: 5 pomysłów na oryginalne wnętrze w stylu glamour. Po pierwsze - wykorzystaj magię luster, nie dość, że optycznie powiększą one pokój, to jeszcze dodadzą pomieszczeniu wspomnianego blasku. Po drugie - styl glamour to przede wszystkim bogactwo zamknięte w eleganckich, nieprzesadzonych formach. Warto więc dobierać elementy bardzo szlachetne, aksamit, złote i srebrne dodatki - to sprawdzi się idealnie. Po trzecie, glamour to także piękne, okazałe żyrandole, które rownież dają wrażenie połysku. Po czwarte, w pomieszczenia urządzone w tym stylu idealnie wpasują się szklane blaty - wykorzystanie szkła zbliża styl glamour do stylu nowojorskiego, który jest jednak bardziej od niego zachowawczy. Wreszcie, piąty pomysł na wnętrze glamour - zadbaj o detale. Pikowania na kanapach, złote złocenia mebli - to takie drobiazgi stanowią prawdziwie o stylu glamour.

Wnętrza w 3 stylach: francuski, nowojorski i glamour


Styl francuski co go charakteryzuje?Styl francuski jest zupełnie inny, niż nowojorski czy glamour. Jego charakterystyczne cechy to drewno w opływowych, subtelnych kształtach, dużo bieli, dodatki w stylu vintage - może to być na przykład stylizowana doniczka na kwiaty, zegar niczym ze starego dworca czy krzesło "udające" stare i poddane renowacji. Styl francuski nie jest jednak niedbały - można go natomiast określić mianem nonszalanckiego. Mieszkanie w takiej aranżacji zyskuje na przytulności.

Wnętrza w 3 stylach: francuski, nowojorski i glamour


Styl naszego mieszkania powinien odzwierciedlać nasz styl i gust. Wtedy we wnętrzu będziemy czuli się swobodnie.

Wnętrza w 3 stylach: francuski, nowojorski i glamour