Wiadomości

  • 16 marca 2020
  • wyświetleń: 3168

Kolejne ograniczenia w pociągach Kolei Śląskich

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce Koleje Śląskie wprowadziły kolejne działania prewencyjne. Dotyczą one działania kas przewoźnika oraz obsługi pasażerów w pociągach.

Od dzisiaj w Kolejach Śląskich kolejne ograniczenia
Od dzisiaj w Kolejach Śląskich kolejne ograniczenia · fot. mp


Od kilku dni w pociągach Kolei Śląskich wydzielone są specjalne strefy, do których nie mogą wchodzić pasażerowie. Przewoźnik informuje również, że istnieje możliwość zakupu biletów u konduktora, jednak zachęca do ich nabycia innymi kanałami dystrybucji.

Przewoźnik zachęca do korzystania z elektronicznych kanałów sprzedaży, których w swojej ofercie ma całkiem sporo. Bilety Kolei Śląskich można zakupić m.in. przez stronę internetową czy mobilną aplikację sprzedażową e-KŚ. Oferta KŚ jest również dostępna w takich aplikacjach jak SkyCash czy ePodróżnik. Aby skorzystać z takiej możliwości wystarczy zajrzeć np. na naszą stronę internetową do zakładki Kup Bilet i sprawdzić możliwości Przez Internet lub Przez telefon. Tak zakupionego biletu nie trzeba w żaden sposób drukować, wystarczy podczas kontroli pokazać na ekranie swojego urządzenia kod wygenerowany podczas zakupu.

- Zakup biletów kanałami mobilnymi to szybki i wygodny sposób, a w obecnej sytuacji - również bezpieczny. Zmniejszamy w ten sposób kontakt z pieniędzmi, które mogą być nośnikiem różnego rodzaju wirusów i bakterii, unikamy też konieczności stania w kolejce do kasy - czytamy w specjalnym komunikacie przewoźnika.

Aby zminimalizować liczbę elementów, które są dotykane przez dużą liczbę osób, od 13 marca Koleje Śląskie wprowadziły automatyczne otwieranie drzwi. Oznacza to, że podczas wymiany podróżnych na stacjach nie będzie już konieczności naciskania przycisku otwierającego drzwi. Zostaną one otwarte zdalnie przez maszynistę. W związku z powyższym prosimy jednocześnie o zachowanie ostrożności przez osoby podróżujące pociągami - np. nieopieranie się o drzwi i zachowanie bezpiecznej odległości podczas ich otwierania.

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne Koleje Śląskie wprowadziły też wzmożone działania w zakresie czyszczenia pojazdów. Podejmowane są również dodatkowe kroki w celu zabezpieczenia odpowiedniej ilości detergentów zarówno na użytek wewnętrzny spółki, jak i z myślą o podróżnych - w tym np. odpowiednich ilości mydła w toaletach pociągów. Specjalne procedury zostały też wprowadzone w obrębie samej firmy.

Mamy w naszej spółce utworzony specjalny sztab kryzysowy, który na bieżąco monitoruje doniesienia o sytuacji związanej z zagrożeniem COVID-19. Stale sprawdzamy też sytuacje w naszych pociągach, analizując np. zapełnienie poszczególnych składów. W różnego rodzaju zdarzeniach kryzysowych będziemy reagować na bieżąco, wprowadzamy również dodatkowe środki bezpieczeństwa wśród naszych pracowników. Jesteśmy przy tym w stałej współpracy z odpowiednimi instytucjami sanitarnymi i wykonujemy ich wszelkie zalecenia.

mp / czecho.pl

źródło: Koleje Śląskie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj