Wiadomości

  • 17 marca 2020
  • wyświetleń: 12652

Rozpoczęła się nowenna do patrona miasta - św. Andrzeja Boboli

W poniedziałek, 16 marca rozpoczęła się narodowa nowenna do św. Andrzeja Boboli - patrona Polski oraz Czechowic-Dziedzic. Według zamysłów organizatorów to wydarzenie ma pomóc w skróceniu czasu epidemii koronawirusa. Jak mówią organizatorzy, historia pokazuje, że Bobola swoim wstawiennictwem już pomagał Polsce w trudnych okresach.

św. Andrzej Bobola
św. Andrzej Bobola · fot. Wikipedia


- Proszę prześlijcie do swoich rodzin, aby najwięcej Polaków przyłączyło się do narodowej modlitwy. Patron Polski Święty Andrzej Bobola zawsze ratował nasz kraj w najtrudniejszych sytuacjach - mówią organizatorzy przedsięwzięcia.

Nowennę do św. Andrzeja Boboli można rozpocząć dowolnego dnia w czasie zagrożenia epidemią.

W latach 1625-1629 Wilno nawiedziło kilka niezwykle groźnych epidemii, które dziesiątkowały jego mieszkańców. Ludzie masowo opuszczali miasto, pozostawiając niejednokrotnie swych bliskich bez opieki, skazując ich na samotną śmierć. Chorzy często leżeli na ulicach lub w zamkniętych domach. Ojciec Andrzej Bobola wraz z innymi kapłanami nieśli tym opuszczonym i porzuconym swą ofiarną pomoc duchową i materialną. Nie bacząc na możliwość zarażenia się, Ojciec Andrzej opiekował się chorymi i głodnymi ludźmi. Spowiadał wiernych i udzielał im sakramentów świętych, a zmarłych grzebał. Wielu duchownych oddało swe życie w czasie tych straszliwych epidemii, służąc do końca swym braciom potrzebującym pomocy.

Tradycja przypisuje wstawiennictwu św. Andrzeja Boboli uratowanie Pińska i jego okolic od zarazy w latach 1709 - 1710.

Tekst nowenny na stronie narodowego sanktuarium Św. Andrzeja Boboli: http://www.swietyandrzejbobola.pl

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj