Wiadomości

  • 17 marca 2020
  • wyświetleń: 5100

UEFA podjęła kluczowe decyzje. EURO odbędzie się w 2021 roku!

UEFA ogłosiła dzisiaj odroczenie swojego flagowego turnieju EURO 2020, który miał odbyć się w dniach 12 czerwca - 12 lipca bieżącego roku. Mając na uwadze zdrowie zawodników, trenerów i kibiców oraz nie wywieranie presji na administrację rządową państw gospodarzy tego turnieju, zdecydowano o przesunięciu mistrzostw Europy na rok 2021 (11 czerwca - 11 lipca). Ten ruch pomoże wszystkim krajom na dokończenie własnych rozgrywek ligowych, które zostały wstrzymane z powodu zagrożenia epidemią wirusa COVID-19.Ponadto postanowiono, że zaplanowane na marzec mecze wszystkich reprezentacji narodowych (w tym baraże do EURO), o ile pozwoli na to bieżąca sytuacja, zostaną rozegrane w kolejnym terminie zaplanowanym w kalendarzu FIFA na czerwiec tego roku (okienko na reprezentację to 1-9 czerwca).

Utworzono także grupę roboczą z udziałem lig i przedstawicieli klubów w celu zbadania rozwiązań kalendarzowych, które pozwoliłyby na zakończenie rozgrywek ligowych w trwającym sezonie oraz wszelkich pozostałych konsekwencji podjętych dziś decyzji

- Decyzje podjęte przez UEFA zakładają warianty optymistyczne. Jest to ogólny zarys potencjalnych scenariuszy, ale najbliższe tygodnie pokażą, czy realizacja tych założeń będzie możliwa - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Decyzje podjęte przez Komitet Wykonawczy UEFA zostały uzgodnienie podczas wideokonferencji, która odbyły się dzisiaj z udziałem prezesów i sekretarzy generalnych 55 federacji krajowych, a także przedstawicieli stowarzyszenia klubów i lig europejskich oraz FIFPro Europe.

BM / czecho.pl

źródło: Polski Związek Piłki Nożnej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.