Wiadomości

  • 17 marca 2020
  • 23 marca 2020
  • wyświetleń: 5527

Czechowiccy harcerze pomogą potrzebującym

W Czechowicach-Dziedzicach uruchomiono służbę "Zakupy dla Seniora". Służba ta świadczona jest przez harcerzy z Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz innych wolontariuszy, będących w kontakcie z harcerzami.

Zimowe ferie z harcerzami


Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy gminy Czechowice-Dziedzice od 60 roku życia, mieszkający samotnie lub z drugą osobą w podeszłym wieku, a także osoby niepełnosprawne, którzy w związku ze stanem epidemii nie powinny opuszczać domu, a potrzebują pomocy w zakupach czy wyprowadzeniu psa bądź w innych sprawach wymagających wyjścia z mieszkania.

Pomagamy zrobić zakupy składające się podstawowych artykułów spożywczych i higienicznych, środków czystości (w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania) oraz leków. Żeby umożliwić pomoc jak największej liczbie osób, zakupy powinny być ograniczone do niezbędnych artykułów. Koszt zakupów pokrywa zainteresowana osoba.

Z tej formy pomocy "Zakupy dla seniora" można skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów:
  • Komendant Hufca ZHP- 502 291 506
  • Zastępca Komendanta ZHP- 691 815 640
  • Drużynowy ZHR- 516 369 905

lub adresem mailowym: marlena.kocur@zhp.net.pl

W przypadku zgłoszenia do godz. 12.00, jest możliwość podjęcia służby w tym samym dniu. Po godz. 12.00 służba będzie realizowana w dniu następnym. Będą zachowywane wszelkie środki ostrożności oraz formy ograniczonego kontaktu.

Działajmy w myśl zasady #CzechowiceSobiePomagaja

mp / czecho.pl

źródło: OPS Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj