Wiadomości

  • 18 marca 2020
  • 19 marca 2020
  • wyświetleń: 23655

Rewolucja w walce ze smogiem. Kotły elektrodowe z Pszczyny!

Materiał partnera:

Szukając alternatywy dla ogrzewania kotłem węglowym, warto rozważyć propozycję pszczyńskiej firmy ECO POWER, oferującej całkowicie nieemisyjne kotły elektrodowe. Sprzedaż urządzeń właśnie ruszyła. Rewolucyjny projekt wspierali naukowcy z Politechniki Śląskiej, a patronuje mu Regionalna Izba Gospodarcza.

kotły eco power
Kocioł elektrodowy firmy ECO POWER


O zamiarach wprowadzenia na rynek kotłów elektrodowych przez ECO POWER pszczynianie mogli usłyszeć po raz pierwszy w listopadzie ubiegłego roku. Dziś firma dysponuje już kompletem certyfikatów i rozpoczyna sprzedaż. Zakup oraz montaż tego innowacyjnego urządzenia pozwala na ogrzanie domu bez emisji jakichkolwiek szkodliwych pyłów i zanieczyszczeń, gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania oraz możliwość odczuwalnego zaoszczędzenia na rachunkach. Zalet wynikających z wykorzystywania systemu firmy ECO POWER jest znacznie więcej. Warto zapoznać ze wszystkimi.

Priorytety ECO POWER - zdrowie społeczeństwa i ekologiaPodczas tworzenia i udoskonalania wynalazku, śląskim przedsiębiorcom przyświecało kilka idei. Pierwszą z nich była chęć uwolnienia społeczeństwa od skutków niskiej emisji i smogu. To ona legła u podstaw projektu, wspieranego aktywnie przez Politechnikę Śląską - zobacz wywiad.

Po drugie, nowej generacji system miał nie obciążać środowiska i zaliczać się do najbardziej wydajnych oraz ekologicznych patentów na ogrzanie domu. Piec elektrodowy to urządzenie zasilane elektrycznie, do tej pory wykorzystywane w przemyśle i pozwalające na realne ograniczenie zużycia energii. Dzięki współpracy z naukowcami z Politechniki Śląskiej udało się opracować wiele udoskonaleń i modyfikacji, dzięki którym technologię znaną z zastosowań przemysłowych można wprowadzić w zabudowie jedno- i wielorodzinnej, a także w budynkach użyteczności publicznej. Otrzymujemy wówczas możliwość bardzo sprawnej, szybkiej i wydajnej przemiany energii elektrycznej w energię cieplną.

Zalety ogrzewanie domu kotłem elektrodowymBezsporną zaletą użytkowania kotła elektrodowego firmy ECO POWER jest brak niskiej emisji, dzięki czemu użytkownicy mogą zadbać o lepsze parametry jakości powietrza w swoim otoczeniu. Urządzenie jest też w 100% bezpieczne i bezawaryjne. Możemy przy tym zapomnieć o ryzyku wybuchu gazu. Dotychczasowi użytkownicy pieców węglowych mogą z kolei pożegnać się z coroczną koniecznością transportowania i przechowywania surowca opałowego.

Wreszcie, eksploatacja urządzenia firmy ECO POWER w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną staje się zupełnie BEZKOSZTOWA, co przewyższa zastosowanie takich rozwiązań jak pompa ciepła, a do tego pozwala na posiadanie zupełnie niezależnego systemu grzewczego.

Montaż kotła elektrodowego ECO POWER nie wymaga specjalnych zezwoleń, dodatkowych instalacji czy nawet obecności komina i wentylacji. Kocioł jest na tyle prosty i niewielki, że nie ma potrzeby wydzielania osobnego pomieszczenia na jego instalację oraz bezproblemową obsługę. Montażem zajmuje się elektryk z odpowiednimi uprawnieniami, a jedyne czego potrzebujemy to zabezpieczenia prądowe oraz dostosowanie mocy wybranego kotła do powierzchni, jaką planujemy ogrzać.

Kotły elektrodowe należy serwisować tylko raz na 5 lat, w odróżnienie od np. kotłów gazowych i pomp ciepła, które trzeba serwisować co 12 miesięcy. Firma ECO POWER udziela na nie 25 lat gwarancji. Szczegóły na stronie https://kotlyecopower.com.

kotły eco power
Dział sprzedaży hurtowej i detalicznej


Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj