Wiadomości

  • 19 marca 2020
  • wyświetleń: 2168

Koleje Śląskie wprowadzają ograniczenia w kursowaniu pociągów

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne Koleje Śląskie wprowadzają ograniczenia w liczbie kursujących pociągów. Pierwsze zmiany wchodzą w życie od czwartku, 19 marca, a następnie od poniedziałku wchodzi w życie już zmniejszony rozkład jazdy.

ELF 2
fot. Koleje Śląskie


W pierwszej fazie rozkład jazdy Kolei Śląskich zmniejszy się o około 13%, do tego niektóre pociągi będą kursować w skróconej relacji. Zmiany zostały dokonane na większości obsługiwanych przez nas linii, zostały jednak wprowadzone w tzw. godzinach pozaszczytowych, tak aby utrzymać najważniejsze kursy. W niektórych przypadkach zamienione też zostaną kursy przyspieszone na osobowe, żeby zapewnić obsługę większej liczby stacji i przystanków.

Utrzymane zostają najbardziej strategiczne połączenia, tak aby zapewnić transport dla tych, którzy np. dojeżdżają do pracy. Dodatkowo aby maksymalnie zminimalizować uciążliwości wynikające z ograniczenia kursów wprowadzamy zmiany w dwóch fazach. Od czwartku nasz rozkład jazdy zmniejszy się już w pewnym stopniu, większe zmiany wejdą natomiast w życie w poniedziałek.

Obserwujemy, że z racji ograniczenia działalności uczelni i szkół oraz przejścia wielu osób na pracę zdalną frekwencja w naszych pociągach uległa znacznemu zmniejszeniu. W związku z tym ograniczenie kursów nie powinno w żadnym stopniu wpłynąć na komfort podróżnych.

Obecne ograniczenia zostały zaplanowane na czwartek i piątek, a kolejne od poniedziałku. O następnych zmianach będziemy informować w oddzielnych komunikatach. Pełną listę kursów które uległy odwołaniu lub skróceniu można znaleźć w poniższej tabeli.

Tabela odwołanych lub skróconych pociągów Kolei Śląskich
Tabela odwołanych lub skróconych pociągów Kolei Śląskich · fot. Koleje Śląskie

mp / czecho.pl

źródło: Koleje Śląskie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj