Wiadomości

  • 19 marca 2020
  • wyświetleń: 9704

Kolejny wzrost liczby zakażeń. Ponad 350 osób z koronawirusem

W czwartek Ministerstwo Zdrowia podało informację o kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem. W całym kraju choruje już ponad 350 osób. W województwie śląskim liczba chorych wynosi 42.

koronawirus, choroba, temperatura, termometr
Kolejny wzrost liczby zakażeń. Ponad 350 osób z koronawirusem · fot. pixabay.com


Stan na godz. 8.40: Potwierdzone przypadki dotyczą: 6 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. lubelskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego.

Liczba osób zakażonych koronawirusem: 305/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Mapa zarażeń koronawirusem
Mapa zarażeń koronawirusem (stan na 19.03.2020, godz. 9:00) · fot. www.gov.pl/web/koronawirus


Jak informuje Urząd Wojewódzki w Katowicach, do szpitala w Bytomiu zgłosiła się kobieta w średnim wieku. Po zbadaniu przez lekarza chorób zakaźnych jej stan został oceniony jako dobry i pacjentka została skierowana do izolacji domowej, by tam mogła się kurować. Z kolei na oddziale zakaźnym w Chorzowie przebywa młody mężczyzna w stanie dobrym. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia.

W izolacji w swoich domach, ze względu na bezobjawowy przebieg choroby i dobry stan zdrowia, przebywają jeszcze 4 osoby z naszego województwa: 3 kobiety i mężczyzna. Jedna z kobiet powróciła z Kenii i tam prawdopodobnie została zakażona, pozostali mieszkańcy mieli kontakt z osobami zakażonymi ze swojego otoczenia. Wszyscy są w kontakcie z lekarzami chorób zakaźnych ze szpitali w pobliżu ich miejsc zamieszkania.Stan na godz. 12.00: Potwierdzone przypadki dotyczą: 13 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego i warmińsko-mazurskiego.

Liczba osób zakażonych koronawirusem: 325/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Stan na godz. 14.00

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Bielsku-Białej i powiecie bielskim:  • Liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną - 171
  • Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem - 2
  • liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 747


Aktualna sytuacja epidemiologiczna w rejonie objętym nadzorem PSSE w Tychach:  • liczba osób poddanych kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną - 66
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - 3
  • liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 379


Stan na godz. 19.00: 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego.

Z uwagi na powtórzone badania w Białymstoku i Wałbrzychu, które okazały się ujemne, jedna osoba z Białegostoku i jedna z Wałbrzycha zostają wyłączone z dotychczasowych potwierdzonych wyników.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 355/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

BM / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj