czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 marca 2020
  • 21 marca 2020
  • wyświetleń: 4788

W tym miesiącu brak opłat za gminne lokale użytkowe

Przedsiębiorcy, którzy wynajmują gminne lokale użytkowe, nie będą musieli w tym miesiącu wnosić opłat za czynsz - poinformował burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut. Samorządowiec podjął decyzję o wydłużeniu do 60 dni obowiązujących terminów wnoszenia opłat.

Reklama

Równocześnie burmistrz poinformował, że już wkrótce mogą pojawić się inne rozwiązania prawne, dające samorządom nowe narzędzia służące przeciwdziałaniu pogarszającej się sytuacji gospodarczej. - Niezwłocznie poinformuję Państwa o kolejnych krokach podejmowanych w tym kierunku przez Gminę Czechowice-Dziedzice - poinformował Marian Błachut na swoim Facebooku.

Loading...


Wcześniej, z inicjatywą redukcji, rozłożenia na raty, a w szczególnie ciężkich przypadkach całkowitego zwolnienia z opłat w czasie epidemii, zwrócili się do burmistrza Czechowic-Dziedzic radni PiS Wojciech Leśny, Mariusz Sekta oraz Justyna Rzepecka. Radni PiS zwrócili się również do Mariana Błachuta o wprowadzenie innych, jednak będących w kompetencji gminy udogodnień dla mieszkańców, w tym także dla przedsiębiorców,, które pozwolą złagodzić finansowe w związku ze stanem epidemiologicznym w Polsce.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.