Wiadomości

  • 20 marca 2020
  • wyświetleń: 3241

Powiat Bielski: wzrosła liczba wniosków w ePUAP

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej w związku z zagrożeniem koronawirusem stopniowo ograniczało bezpośrednią obsługę mieszkańców. Od tego tygodnia nie przyjmuje interesantów w urzędzie.

starostwo powiatowe
fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


- W tym czasie zaważamy wzrost spraw załatwianych przez mieszkańców drogą elektroniczną- przez e-mail oraz platformę ePUAP. Jest również dużo telefonów z pytaniem, jak wysłać dokumenty do starostwa. Odpowiadają na te wątpliwości przygotowaliśmy Instrukcję ePUAP, która pojawiła się na naszej stronie w zakładce Obsługa mieszkańców - mówi Magdalena Fritz, rzecznik starostwa.

Instrukcja, jak wysłać wniosek do urzędu poprzez elektroniczną platformę ePUAP pojawiła się na stronie http://www.powiat.bielsko.pl, w zakładce Obsługa mieszkańców. To efekt wielu telefonów od mieszkańców powiatu bielskiego, którzy pytają jak wysłać dokumenty do starostwa.

Odpowiadając na ich wątpliwości pojawiła się instrukcja ePUAP, która krok po kroku pokazuje jak to zrobić. Jest też przykład konkretnej sprawy- z wydziału komunikacji i transportu, który w bielskim starostwie dziennie przy okienku obsługiwał od 300 do 350 interesantów. Instrukcja pokazuje, jak zgłosić zbycie pojazdu.

Chcąc skorzystać z ePUAP potrzeba tzw. profilu zaufanego lub certyfikatu kwalifikowanego, które potwierdzają naszą tożsamość. Co ważne, profil zaufany można założyć bez wychodzenia z domu, jeśli korzystamy z elektronicznej bankowości. Jeśli na co dzień wykonujesz przelewy przez internet, nie sprawi ci to kłopotu.

Dziękujemy za to, że w czasie rozprzestrzeniania się pandemii kontaktujecie się z nami alternatywnymi drogami. Odkąd starostwo ograniczyło bezpośrednią obsługę interesantów w urzędzie zauważamy wzrost liczby e-maili, więcej spraw jest też składanych przez ePUAP.

Od tego tygodnia (16.03), w związku z zagrożeniem koronawirusem Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej nie przyjmuje interesantów. Urząd jednak pracuje i w miarę możliwości obsługuje mieszkańców.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.