Wiadomości

  • 21 marca 2020
  • wyświetleń: 12886

Kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w województwie śląskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę, 21 marca o kilkudziesięciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 10 z nich wykryto na Śląsku. Już 536 osób w Polsce jest zakażonych, a w województwie śląskim - 56 osób.

Stan na godzinę 8.30: Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Na Śląsku zarażonych jest już 49 osób.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wyniosła 439/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach podał rano, że wśród nowych osób zarażonych w woj. śląskim jest starsza kobieta, która trafiła do szpitala zakaźnego Megrez w Tychach. Drugi z przypadków to starsza kobieta, która przebywa w izolacji domowej w stanie dobrym, pod nadzorem sanepidu w Bielsku-Białej. Trzecią zarażoną osobą jest kobieta, która zgłosiła się do szpitala w Bytomiu. Przebywa obecnie w domu, jej stan jest dobry.

Stan na godzinę 13.00: Ministerstwo zdrowia poinformowało o 13 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 z woj. podlaskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wyniosła 452/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Stan na godzinę 18.00:Mamy 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. śląskiego, 5 z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osoby z woj. pomorskiego i 1 osoba z woj. małopolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 492/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Stan na godz. 18.30 w woj. śląskim:

Jak podaje Śląski Urząd Wojewódzki, do szpitala zakaźnego w Tychach z objawami nudności i ogólnym osłabieniem trafiła starsza kobieta.

W kwarantannie domowej przebywa starszy mężczyzna, który miał kontakt z osobą zakażoną. Stan zdrowia jest dobry, a mężczyzna jest pod ścisłym nadzorem inspektorów sanitarnych w Bytomiu.

W dobrym stanie zdrowia jest również mężczyzna w sile wieku, który tydzień temu powrócił z Izraela. Zgodnie z wytycznymi Sanepidu przebywał w kwarantannie, a gdy pojawiły się objawy, zgłosił się na oddział zakaźny do szpitala w Chorzowie.

Dodatni wynik na obecność koronawirusa wykazały próbki pobrane od mężczyzny, który przebywał w kwarantannie po powrocie z Hiszpanii. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej w sile wieku jest w dobrym stanie i leczy się w domu za zgodą lekarza, pod nadzorem inspektorów sanitarnych.

W cieszyńskim szpitalu hospitalizowana jest starsza kobieta, która miała kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. Mieszkanka powiatu cieszyńskiego jest w dobrym stanie zdrowia.

Kolejnym zakażownym jest młody mężczyzna, który miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. Jego stan zdrowia jest dobry, leczy się w izolacji domowej pod nadzorem sanepidu w Katowicach.

Zakażona jest również młoda kobieta, która zaraziła się prawdopodobnie od obywatela Danii. Chorobę przechodzi bezobjawowo. Została poddana domowej izolacji pod nadzorem sanepidu w Katowicach.

21 marca o godz. 18.30 w województwie śląskim było 56 przypadków zakażenia koronawirusem. Hospitalizowanych jest 75 osób, 2136 objęto kwarantanną, a 7111 nadzorem sanitarnym.

Loading...


Stan na godzinę 20.30: Mamy 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego i po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 536/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

ar / czecho.pl

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj