Wiadomości

  • 21 marca 2020
  • 23 marca 2020
  • wyświetleń: 51660

Lekarka z gminy Bestwina i jej mąż zarażeni koronawirusem!

W piątek u lekarki prowadzącej prywatny gabinet lekarski w Kaniowie (gmina Bestwina) stwierdzono zakażenie koronawirusem. W sobotę rozpoczęło się poszukiwanie pacjentów, którzy leczyli się w jej gabinecie. Będą musieli przejść kwarantannę. W sobotę wieczorem wójt gminy Bestwina poinformował, że wszyscy pacjenci zostali zweryfikowani i powiadomieni.

Kobieta potwierdziła w rozmowie z naszym portalem, że stwierdzono u niej zakażenie koronawirusem, pozostaje w kwarantannie i jest pod opieką bielskiego sanepidu. Potwierdziła również wersję zdarzeń, którą podał portal Beskidzka 24, czyli o powrocie 8 marca wraz z mężem z Austrii, wznowieniu działaności prywatnego gabinetu 9 marca (nie obowiązywał wtedy nakaz kwarantanny dla osób wracających z zagranicy), wykryciu 17 marca zakażenia koronawirusem u jej męża i co za tym idzie zamknięciu w tym dniu gabinetu oraz poddaniu się kwarantannie. W sobotę 20 marca badania potwierdziły, że kobieta również jest zakażona!

Lekarka w swoim gabinecie przyjmowała pacjentów m.in. z gminy Bestwina i Czechowic-Dziedzic. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej rozpoczęli poszukiwania pacjentów, którzy mieli kontakt z kobietą. W akcję zaangażowana została policja, która pomagała, jeśli z kimś nie udało się nawiązać kontaktu.

W sobotę wieczorem do sytuacji odniósł się wójt gminy Bestwina, Artur Beniowski w komunikacie na Facebooku:

- Na terenie gminy Bestwina mamy potwierdzone dwa przypadki koronawirusa. Wszystkie osoby, które miały bezpośrednią styczność z jedną z nich, w ośrodku zdrowia w Kaniowie, są już zweryfikowane i powiadomione przez sanepid lub policję o tym jak się mają zachować. Jeszcze raz proszę o rozwagę, w miarę możliwości zostawanie w domach i brak paniki - napisał wójt.

W gminie Bestwina kwarantanną objęto w sumie 62 gospodarstwa domowe! (więcej na ten temat).

Loading...

ar / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj