Wiadomości

  • 21 marca 2020
  • 23 marca 2020
  • wyświetleń: 62017

Ponad 60 domów objętych kwarantanną w gminie Bestwina

Na dzień dzisiejszy w gminie Bestwina objętych kwarantanną jest ponad 60 domów. Jak przekazał nam Artur Beniowski, wójt gminy Bestwina, w większości przypadków w domach tych mieszkają osoby, które miały kontakt z lekarką w lokalnym ośrodku zdrowia.

W gminie Bestwina jak dotąd potwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Jedną z zarażonych osób jest lekarka. Druga osoba z koronawirusem to jej mąż. Oboje przechodzą chorobę bezobjawowo w domu. Pacjenci, którzy mieli kontakt z lekarką w jej gabinecie, zanim poddała się ona izolacji, zostali zweryfikowani i również objęci kwarantanną.

- Na terenie gminy Bestwina mamy potwierdzone dwa przypadki koronawirusa. Wszystkie osoby, które miały bezpośrednią styczność z jedną z nich (w ośrodku zdrowia w Kaniowie) są już zweryfikowane i powiadomione przez sanepid lub policję o tym jak się mają zachować. Jeszcze raz proszę o rozwagę, w miarę możliwości zostawanie w domach i brak paniki - podał w komunikacie wójt.

Liczba ponad 60 domów poddanych kwarantannie to nie tylko osoby, które miały kontakt z lekarką w lokalnym ośrodku zdrowia. Jak przekazał nam Artur Beniowski, wójt gminy Bestwina, w domach tych mieszkają też osoby, które miały kontakt z osobą potencjalnie zarażoną w miejscu pracy lub też wróciły z zagranicy. - Jeśli chodzi o osoby, które miały kontakt z panią doktor, to niektóre już dzisiaj, po dwóch tygodniach od kontaktu z nią, zakończą kwarantannę - dodaje wójt gminy Bestwina.

ar, mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj