Wiadomości

  • 22 marca 2020
  • wyświetleń: 20680

W niedzielę na Śląsku 10 nowych przypadków koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Niestety dwie kolejne zakażone osoby zmarły. To 37- letnia kobieta, która trafiła do szpitala w Poznaniu oraz 43-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał w radomskim szpitalu. W województwie śląskim jest już 66 zakażonych. Jedna z tych osób znajduje się pod nadzorem inspektorów sanitarnych w Tychach. Przebywa w swoim domu w izolacji.

Stan na godzinę 19.00 w woj. śląskim:Stan na godzinę 18:00Mamy 64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 627/7 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Stan na godzinę 14:00Aktualna sytuacja epidemiologiczna w rejonie objętym nadzorem PSSE w Tychach:
  • Liczba osób poddanych kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną - 371
  • Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia - 8
  • Liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 316


Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Bielsku-Białej i powiecie bielskim:
  • Liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną - 518
  • Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia - 3
  • liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 1124


Stan na godzinę 12:0016 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W szpitalu w Radomiu zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem. To 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 563/7 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Stan na godzinę 10:00Śląski Urząd Wojewódzki podał informacje o pięciu nowych przypadkach koronawirusa na Śląsku. Liczba zakażonych wyniosła 61.

W swoim domu, w izolacji, przebywa młoda kobieta, która zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. Jej stan zdrowia jest dobry. Kobieta jest pod nadzorem inspektorów sanitarnych w Tychach.

Podobnie jest w przypadku kobiety w sile wieku, która także, decyzją lekarza chorób zakaźnych, może leczyć się w domu.

Do szpitala w Częstochowie zgłosił się mężczyzna w sile wieku, u którego wystąpiły objawy koronawirusa. Mężczyzna wrócił z Anglii. Jego stan zdrowia jest dobry.

Dobry stan zdrowia określił lekarz u kobiety w sile wieku po tygodniowej kwarantannie w domu. Kobieta była wcześniej w Austrii. Jest pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarnej w Gliwicach.

W szpitalu w Bytomiu, na oddziale zakaźnym, hospitalizowany jest z kolei mężczyzna w sile wieku, który także powrócił z Austrii.

Inspektorzy sanitarni ustalają wszystkie osoby, z którymi zakażeni mieli kontakt i nakładają na nie kwarantannę.Stan na godzinę 9:0037-letnia kobieta trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami. Zgodnie z diagnozą lekarzy, bezpośrednim powodem śmierci było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia.W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 547/6 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

ar / czecho.pl

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj