czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 21 marca 2020
  • wyświetleń: 606

Chcesz sprawdzić, czy możesz już bezpiecznie usiąść za kierownicą? Sprawdź swój stan na alkomacie z atestem

Materiał partnera:

Kontrola poziomu zawartości alkoholu w organizmie kilka godzin po suto zakrapianej imprezie to trudne zadanie. Teoretycznie wystarczy dmuchnąć w alkomat i odczytać wynik, jednak należy wziąć poprawkę na charakterystykę samego sprzętu. Najprostsze, najtańsze testery pozostawiają bowiem wiele do życzenia pod względem dokładności pomiarów. Konsekwencje błędnego przekonania o własnej trzeźwości są niezwykle poważne - a odebranie prawa jazdy to i tak małe piwo w porównaniu z ryzykiem spowodowania wypadku.

polskie-centrum-kalibracji - alkomat z atestem ZEWN


Jakość sensorów elektrochemicznych oraz osłon ma decyduje o precyzji wskazań analizatora wydechuDlatego jedynym sensownym rozwiązaniem są profesjonalne alkomaty z atestem. Certyfikat poświadczający, że konkretny model spełnia wyśrubowane normy, stanowi najlepszą gwarancję wysokiej klasy testera. Dotyczy to zarówno wiarygodności badań na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu, jak również żywotności zakupionego urządzenia. Eksperci z firmy Polskie Centrum Kalibracji zauważają, że sprzęt z dolnej półki w zasadzie nie nadaje się nawet na zabawkę. Wyniki są jedynie orientacyjne, podzespoły dość szybko się psują i nie sposób ich skalibrować. Natomiast każdy alkomat z atestem posiada precyzyjne czujniki, ze względu na dużą wrażliwość chronione przed czynnikami zewnętrznymi poprzez adekwatne rozwiązania konstrukcyjne. Ponadto wyposażone są w specjalne porty serwisowe, pozwalające na adiustację wszystkich sensorów. Intensywna eksploatacja wpływa bowiem na właściwości nawet najlepszych alko-testerów

Kupując alkomat z atestem pamiętaj o używaniu urządzenia w sposób określony przez producentaWbrew powszechnemu przekonaniu wielu miłośników mocniejszych trunków, topowy sprzęt do sprawdzania trzeźwości nie jest niezniszczalny. Szczególnie istotne jest, aby dmuchać w czujniki jakiś czas po zakończeniu picia. Korzystanie z alkomatu w trakcie spożywania alkoholu spowoduje rozstrojenie urządzenia, a w najgorszym wypadku nieodwracalne uszkodzenia sensorów. Wówczas rezultaty prezentowane na ekranie mają niewiele wspólnego z realnym stanem upojenia osoby, która zechciała się przebadać. Specjaliści zalecają, aby alkomaty z atestem oddawać do profesjonalnej kalibracji co najmniej raz na rok. Warto również zwrócić uwagę na optymalny zakres temperatury pracy posiadanego modelu. Przechowywanie alkomatu w schowku samochodowym przez cały rok oznacza wystawienie go na działanie zimowych mrozów oraz letnich upałów. Tymczasem znaczna część dostępnych na rynku alkotestów działa prawidłowo, gdy temperatura otoczenia mieści się w przedziale od 0 do 25, czasami 40 stopni Celsjusza.