czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2007
  • wyświetleń: 2340

Dysze zamiast ziemniaka - fontanny

Reklama

Zamiast kamiennego ziemniaka-giganta dysze tryskające strumieniami wody. Tak ma wyglądać plac Jana Pawła II jeszcze w wakacje. O ile naturalnie planów przebudowy słynnej czechowickiej fontanny znów coś nie pokrzyżuje. Zakończone fiaskiem przetargi, wykonawca, który znienacka zrezygnował z podjęcia prac, zbyt małe pieniądze zabezpieczone w gminnej kasie – przeprawa z „ziemniakiem” ciągnie się od ponad roku.

W tym czasie zdążyła zmienić się koncepcja przebudowy fontanny. Niecka zachowa dotychczasowy kształt, nie będzie miała tak wysokich murków, zostanie na nowo wyłożona płytkami. Nie będzie kamiennych mis, jak pierwotnie zakładał projekt, lecz po przekątnej zostaną umieszczone dysze, które będą wyrzucały wodę ze zmienną siłą, mocniejsze i delikatniejsze strumienie oraz kule mgielne. Wszystko zostanie podświetlone, a obiektem sterować będzie komputer. Do budowy nowej fontanny oraz kaskad na placu Jana Pawła II zostanie wykorzystany naturalny kamień – granit. Całość uzupełnią stylizowane barierki, ławeczki, ozdobne rośliny.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.