Wiadomości

  • 23 marca 2020
  • 28 marca 2020
  • wyświetleń: 77573

176 osób w kwarantannie w gminie Czechowice-Dziedzice

Obecnie w gminie Czechowice-Dziedzice w kwarantannie domowej przebywa 176 osób - informuje czechowicki Wydział Zarządzania Kryzysowego. To więcej w stosunku do poprzedniej doby, kiedy to kwarantanną objętych było 164 mieszańców naszej gminy.

Czechowice, lotnicze, Legionów, stadion MOSiR
164 osoby w kwarantannie w gminie Czechowice-Dziedzice. · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Kwarantanna domowa narzucana jest przez sanepid i trwa 14 dni. Przebywają w niej osoby, które w ciągu ostatnich dni były zagranicą, miały bliski kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem czy też które pracowały w placówce, w której leczono pacjentów zakażonych koronawirusem lub odwiedzały osoby znajdujące się w takich placówkach.

O kwarantannie decyduje lekarz, jednak jest ona obowiązkowa dla osób, które po 15 marca wróciły z zagranicy.

Jak podaje bielska Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, w Bielsku-Białej i powiecie bielskim liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną wynosi 674. Dziesięć osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia. Ponadto liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym to 1520 (stan na 27.03.2020, godz. 14.00).

BM, mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj