Wiadomości

  • 23 marca 2020
  • 24 marca 2020
  • wyświetleń: 14583

W 2020 roku Dni Czechowic-Dziedzic nie odbędą się

W 2020 roku Dni Czechowic-Dziedzic nie odbędą się - poinformował w poniedziałek burmistrz miasta, Marian Błachut na swoim koncie na portalu Facebook. Nie odbędą się również inne imprezy plenerowe.

Dni Czechowic-Dziedzic - koncert Jacka Cygana - 25.08.2019
Dni Czechowic-Dziedzic - koncert Jacka Cygana - 25.08.2019 · fot. Angelina Kraczkowska / czecho.pl


W poniedziałek Marian Błachut zakomunikował na swoim Facebooku, że tegoroczne Dni Czechowic-Dziedzic nie odbędą się. Związane jest to z pandemią koronawirusa. Jak czytamy w wypowiedzi samorządowca, odwołane zostały również imprezy "Majówka sołecka", "Aktywny dzień dziecka" oraz "Zapaleńcy".

- Chcę Państwa zapewnić, że w Urzędzie Miejskim na bieżąco analizujemy tę kryzysową sytuację i podejmujemy kroki mające na celu ograniczenie skutków rozwoju epidemii, mając na uwadze zarówno nasze bezpieczeństwo zdrowotne, jak i ekonomiczne. Kilka dni temu podjąłem decyzję o odwołaniu organizacji imprez miejskich - czytamy w wypowiedzi burmistrza.

Samorządowiec odniósł się również do obecnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa: - Podczas robienia niezbędnych zakupów proszę o ile to możliwe zabezpieczyć się w maseczki i jednorazowe rękawice ochronne. Proszę pamiętać o częstym i dokładnym myciu rąk oraz o dezynfekcji klamek i urządzeń, z których często korzystamy

Wypowiedź Mariana Błachuta, burmistrza Czechowic-DziedzicSzanowni Mieszkańcy!
W trudnym dla nas wszystkich czasie epidemii i wzrastającym ryzykiem zakażenia koronawirusem, zwracam się do Państwa z prośbą o ostrożność i dostosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

Na terenie gminy Czechowice-Dziedzice kwarantanną objętych jest już blisko 100 osób. Wielu z nas może być nieświadomymi nosicielami wirusa, bo ten nie w każdym przypadku daje takie same objawy w postaci gorączki, kaszlu czy duszności.

Apeluję więc do Państwa o absolutne ograniczenie osobistych kontaktów do grona swoich domowników. Proszę unikać spotkań towarzyskich, bezpośrednich rozmów. Ten dramatyczny przebieg epidemii był dotąd obserwowany w telewizji. Dziś rozgrywa się na naszym terenie. Wykorzystajmy wszystkie dostępne możliwości techniczne, jak telefon czy komunikatory internetowe, do komunikowania się i załatwiania swoich spraw, ograniczając wychodzenie z domu, który jest dla nas najbardziej bezpieczny.
Podczas robienia niezbędnych zakupów proszę o ile to możliwe zabezpieczyć się w maseczki i jednorazowe rękawice ochronne. Proszę pamiętać o częstym i dokładnym myciu rąk oraz o dezynfekcji klamek i urządzeń, z których często korzystamy.

Zastanawiajmy się nad ryzykiem, jakie dla nas i dla innych może nieść nasze zachowanie i starajmy się je ograniczyć.

Chcę Państwa zapewnić, że w Urzędzie Miejskim na bieżąco analizujemy tę kryzysową sytuację i podejmujemy kroki mające na celu ograniczenie skutków rozwoju epidemii, mając na uwadze zarówno nasze bezpieczeństwo zdrowotne, jak i ekonomiczne. Kilka dni temu podjąłem decyzję o odwołaniu organizacji imprez miejskich. W tym roku nie odbędą się zarówno Majówka Zabrzeska, Aktywny Dzień Dziecka ZAPALEŃCY, Dni Czechowic-Dziedzic i wiele innych cyklicznych wydarzeń. Mam nadzieję, że w obecnej sytuacji przyjmą to Państwo ze zrozumieniem.

Zdecydowałem także, że w tym roku nie podtrzymam pięknej tradycji wysyłania życzeń świątecznych z okazji zbliżającej się Wielkanocy za pośrednictwem poczty. Podjąłem taką decyzję kierując się troską o ludzi zaangażowanych w roznoszenie kartek świątecznych, aby ich dodatkowo nie narażać. Swoimi życzeniami podzielę się w formie elektronicznej oraz za pośrednictwem prasy.

Bądźmy ostrożni, zdyscyplinowani i solidarni - dla dobra nas wszystkich.


Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.