czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 marca 2020
  • wyświetleń: 3058

Dyrektor Szpitala Pediatrycznego apeluje do rodziców

Specjalny apel do rodziców dzieci z Podbeskidzia wystosowała Ewa Bachta, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Odezwa ma ścisły związek z epidemią koronawirusa, którą ma obecnie miejsce w Polsce.

Reklama

Szanowni Rodzice i Opiekunowie dzieci z Podbeskidzia!

W tym szczególnym czasie zwracam się do Państwa z gorącym apelem, którego celem jest utrzymanie specjalistycznej, szpitalnej opieki medycznej nad małymi pacjentami z naszego regionu przez jedyną tego typu placówkę, którą jest Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Proszę, aby przed wizytą w naszej Izbie Przyjęć dobrze przeanalizować, czy odwiedziny w szpitalu są w danym przypadku rzeczywiście konieczne. Mamy bowiem ostatnio wielu małych pacjentów, którzy trafić powinni nie do nas, ale do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. A nie muszę chyba wyjaśniać dlaczego duża ilość dzieci wraz z opiekunami odwiedzających Izbę Przyjęć rodzi dzisiaj wyjątkowe zagrożenie.

Jeżeli uznacie Państwo, że wizyta w Szpitalu Pediatrycznym jest konieczna, to bardzo proszę o to, aby być do niej odpowiednio przygotowanym. To znaczy udzielać personelowi szpitala dokładnych i prawdziwych informacji dotyczących kontaktów w ciągu minionych 14 dni dziecka, jego rodziców, opiekunów oraz krewnych czy domowników z osobami, które potencjalnie mogły być nosicielami koronawirusem - pamiętajmy, że osoby te nie muszą mieć objawów chorobowych. To bardzo ważne, aby nasz personel tego typu informacje otrzymywał natychmiast, bo tylko wówczas możemy zastosować środki i metody ochronne. Chcę tu wyjaśnić, że niemożliwe jest, aby każdego pacjenta przyjmować w specjalnym, ochronnym kombinezonie, gdyż ich ilość jest bardzo ograniczona, a liczba przyjmowanych pacjentów bardzo duża. Jeżeli przez brak wspomnianej informacji lub przez jej zatajenie dojdzie do przeniesienia koronawirusa na teren Szpitala Pediatrycznego, to placówce grozić będzie zamknięcie, a w konsekwencji mali pacjenci z Podbeskidzia pozbawieni zostaną w Bielsku-Białej specjalistycznej opieki szpitalnej.

Ewa Bachta
Dyrektor Szpitala Pediatrycznego

mp / czecho.pl

źródło: Szpital Pediatryczny

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.