Wiadomości

  • 24 marca 2020
  • wyświetleń: 3598

565 mln złotych na rewitalizację linii kolejowej z Bronowa do Wisły

Komisja Europejska zatwierdziła wkład finansowy dla projektu "Rewitalizacja linii kolejowych Bronów - Cieszyn / Wisła Głębce". Całkowita wartość inwestycji w województwie śląskim to ponad 565 mln zł, a dofinansowanie unijne wynosi ponad 360 mln zł. Jak podkreśla marszałek Jakub Chełstowski projekt stanowi strategiczne przedsięwzięcie dla regionu ze względu na swój przebieg.

- Realizacja tej inwestycji umożliwia dogodne połączenie południowych części województwa z centrum, w tym z Katowicami. Dodatkowo stanowi doskonałą alternatywę dla połączenia drogowego okolic Wisły i Ustronia z centrum regionu, co ma znaczenie w kontekście rozwoju turystyki - tłumaczy marszałek Jakub Chełstowski.

Jest to kluczowy i jedyny projekt dotyczący infrastruktury kolejowej, dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, w ramach środków w obszarze transportu kolejowego.

Warto przypomnieć, że inwestycja w naszym województwie znalazła się w pakiecie inwestycyjnym obejmującym łącznie 14 dużych projektów z siedmiu państw członkowskich. Decyzja KE to najważniejszy i zarazem ostatni akcent w procesie decyzyjnym przewidzianym dla tzw. dużych projektów i dotyczy zatwierdzenia dofinansowania o łącznej wartości ponad 1,4 mld euro z funduszy Unii Europejskiej.

mp / czecho.pl

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.