Wiadomości

  • 24 marca 2020
  • 25 marca 2020
  • wyświetleń: 7354

Sesja czechowickiej Rady Miejskiej w czasach epidemii

Z zachowaniem nadzwyczajnych środków ostrożności odbyła się we wtorek, 24 marca dwudziesta pierwsza sesja czechowickiej Rady Miejskiej. Radni, wraz z burmistrzem Marianem Błachutem, mieli na sobie maseczki ochronne, a na rękach gumowe rękawiczki. Ponadto zgromadzeni siedzieli metr od siebie.

Sesja czechowickiej Rady Miejskiej w czasach epidemii - 24.03.2020
Sesja czechowickiej Rady Miejskiej w czasach epidemii - 24.03.2020 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Podczas sesji Rady Miejskiej głosowano nad zaciągnięciem kredytu na pokrycie deficytu w budżecie miasta. Zaciągnięta pożyczka wynosić będzie 19 milionów złotych.

Głosowano również nad wieloletnią prognozą finansową gminy w celu dofinansowania remontu ulicy Prusa wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ulicą Barlickiego. Ponadto głosowano nad zabezpieczeniem środków na stworzenie parku przy ulicy świętej Jadwigi.

Podczas wydarzenia przegłosowano również dofinansowanie dla powiatu bielskiego w celu remontu ulicy Górniczej na osiedlu "Kolonia".

Przyjęto również roczny program opieki nad zwierzętami.

Sesja trwała ponad 25 minut, większość uchwał została przyjęta jednogłośnie.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.