Wiadomości

  • 24 marca 2020
  • wyświetleń: 6425

W bielskim Szpitalu Wojewódzkim przebywał pacjent z koronawirusem

Pacjent chory na Covid-19 przebywał na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Mężczyzna w wieku 67 lat trafił do placówki w środę, 18 marca z powodu bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Wymagał natychmiastowej operacji naczyniowej, której został poddany. Pacjent cierpiał również na wiele chorób współistniejących.

szpital wojewódzki
Koronawirus w bielskim Szpitalu Wojewódzkim · fot. bielsko.info


Jak informuje Anna Szafrańska, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, na podstawie przeprowadzonego wywiadu przy przyjęciu oraz objawów chorobowych pacjent nie wskazywał, iż jest zarażony SARS CoV-2. W trakcie pobytu na chirurgii jego stan zaczął się pogarszać. Wykonano badania, w tym także test na obecność SARS CoV-2.

23 marca w nocy szpital otrzymał wynik pozytywny. W uzgodnieniu z Oddziałem Zakaźnym Szpitala Megrez w Tychach pacjent został tam przekazany.

- W dniu 24 marca, po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Wojewódzkiego został zamknięty na najbliższe 14 dni. W tym czasie żaden z przebywających tam pacjentów nie zostanie wypisany. Sanepid otrzymał również listę chorych, którzy opuścili ten oddział w dniach od 19 do 23 marca - poinformowała Anna Szafrańska. - Personel, który miał kontakt z chorym został odsunięty od pracy na tym oddziale. Sanepid podda te osoby kwarantannie. Od pracowników oddziału, a także Zakładu Diagnostyki Obrazowej zostały pobrane próbki na obecność SARS CoV-2.

Po siedmiu dniach badania zostaną powtórzone. Jeżeli wyniki będą negatywne, za zgodą Powiatowego Inspektora Sanitarnego osoby te będą mogły wrócić do pracy. Pracownicy kwarantannę odbędą w domach.

Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej zostanie poddany dekontaminacji. Wszyscy pacjenci, którzy tam przebywają zostali odpowiednio zabezpieczeni. Zajmuje się nimi personel z macierzystego oddziału i innych oddziałów, który nie miał kontaktu z chorym.

Rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej informuje także, że przez najbliższe 14 dni Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej nie będzie przyjmował pacjentów. Osoby potrzebujące pomocy w zakresie chirurgii ogólnej będą kierowani do najbliższych szpitali. Szpital Wojewódzki w Sosnowcu przyjmie osoby, wymagające pomocy w zakresie chirurgii naczyniowej.

mp / czecho.pl

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj