czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

 • 26 marca 2020
 • wyświetleń: 7171

127 osób z koronawirusem na Śląsku. Jest też kolejny ozdrowieniec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w naszym kraju. W tej chwili choruje już 1221 osób, z czego 127 osób z naszego województwa. Jest też dobra informacja - 4 osoba wygrała z koronawirusem.

Reklama

Stan na godz. 20.30:Mamy 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia podało, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1221/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Stan na godz. 17.50:Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

Kolejne przypadki zakażenia w województwie śląskim • W izolacji domowej, pod nadzorem katowickiego sanepidu, przebywa młoda kobieta. Nie wykazuje uciążliwych objawów chorobowych, jej stan jest dobry, a zakaziła się od osoby z najbliższego otoczenia.
 • Podobne źródło zakażenia, czyli kontakt z osobą chorą, było w przypadku innej młodej kobiety będącej również pod nadzorem katowickich inspektorów sanitarnych. Mieszkanka jest w dobrym stanie zdrowia.
 • W dobrym stanie w swoim domu leczy się mężczyzna w sile wieku z powiatu bielskiego. Mieszkaniec zakaził się w miejscu pracy.
 • Do szpitala w Tychach przewiezieni zostaną dwaj pacjenci ze szpitala wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Mężczyźni w wieku 70 lat (z powiatu cieszyńskiego) i 44 lata (powiat bielski) byli hospitalizowani na oddziale z pacjentem, który, jak się okazało, był chory na koronawirusa. Obaj mężczyźni są w dobrym stanie.
 • W dobrym stanie jest mężczyzna w sile wieku z powiatu bielskiego, który przebywał na kwarantannie domowej po kontakcie z osobą chorą w miejscu pracy. Badanie pobranych próbek od kobiety z najbliższego otoczenia mężczyzny wykazało także obecność koronawirusa w organizmie.
 • W szpitalu zakaźnym w Raciborzu, w dobrym stanie, hospitalizowani są kobieta w sile wieku oraz starszy mężczyzna - oboje z powiatu gliwickiego, a zakazili się od osoby ze stwierdzonym Covid-19 ze swojego otoczenia.
 • Po kontakcie z osobą chorą leczy się w swoim domu kobieta w średnim wieku - jest pod nadzorem katowickiego sanepidu i w dobrym stanie zdrowia.


Łącznie w Śląskiem jest 127 osób z potwierdzonym zakażeniem. Hospitalizowanych jest 106 osób, 11 220 osób jest objętych kwarantanną, a 8 108 - nadzorem sanitarnym.

4 osoba wygrała z koronawirusemPo dwóch tygodniach hospitalizacji na oddziale zakaźnym szpitala w Zawierciu do domu wrócił jeden z pierwszych pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem w tej placówce. Mężczyzna w sile wieku zakaził się najprawdopodobniej od osoby z zagranicy. Sam też był źródłem zakażenia dla osób ze swojego najbliższego otoczenia - jedna z nich również przebywała w zawierciańskim szpitalu. Wdrożone leczenie sprawiło, iż mężczyzna wyzdrowiał i wykonane powtórne badanie pobranych próbek nie wykazało już obecności groźnego wirusa w organizmie. To czwarta osoba w ostatnich dniach, która wyzdrowiała w naszym województwie.


W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 1163/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Stan na godz. 14.00:Mamy 35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego oraz po 1 osobie z woj. opolskiego i podkarpackiego.

4 kolejne przypadki w województwie śląskimPod nadzorem inspektorów sanitarnych w Katowicach, w swoim domu, przebywa młody mężczyzna, który zakaził się do osoby z najbliższego otoczenia. Jest w dobrym stanie, podobnie jak kobieta w sile wieku, która także leczy się w swoim domu pod nadzorem katowickiego sanepidu. Źródłem zakażenia był kontakt z osobą chorą na koronawirusa.

Dodatnie okazały się także próbki pobrane od dwóch kobiet z powiatu cieszyńskiego - obie panie zaraziły się w miejscu pracy.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Bielsku-Białej i powiecie bielskim:

 • Liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną - 651
 • Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem - 7
 • liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 1694


Aktualna sytuacja epidemiologiczna w rejonie objętym nadzorem PSSE w Tychach:

 • liczba osób poddanych kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną - 534 (w tym 99 decyzji wydanych przez PPIS w Tychach)
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - 2
 • liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 192


W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1120/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Stan na godz. 9.19:Mamy 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

6 kolejnych zakażonych w województwie śląskimW dobrym stanie jest mężczyzna w średnim wieku, który zakaził się w miejscu pracy. Mieszkaniec powiatu cieszyńskiego przebywa w izolacji domowej.

W dobrym stanie zdrowia jest pięć kolejnych mieszkanek również z powiatu cieszyńskiego. Wszystkie zakaziły się w swoim miejscu pracy.Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19.

Ponadto, w związku z otrzymaną informacją ze szpitala we Wrocławiu, o zmarłym wczoraj rano pacjencie w wieku 71 lat, Ministerstwo Zdrowia sprostowało informację o liczbie zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem. Przyczyną śmierci wskazanego pacjenta, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa niemająca nic wspólnego z COVID-19. Pacjent okazał się być ostatecznie niezakażony koronawirusem.

Stąd też liczba osób zmarłych z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 to 14.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj