Wiadomości

  • 27 marca 2020
  • wyświetleń: 2963

Nie dajmy się oszukać w sieci! Uwaga na podejrzane wiadomości

Stan epidemii to czas, w którym oszuści próbują wzbogacić się na strachu i łatwowierności innych. Zagrożenia czyhają nie tylko w otaczającej nas rzeczywistości, ale również w sieci.

W ostatnich dniach na portalach społecznościowych zaczęła się pojawiać informacja sugerująca, że "Miasto" zapłaci osobom, które z powodu epidemii zdecydują się na pozostanie w domach. Pod informacją znajduje się link do rzekomego formularza zgłoszeniowego.

Nie dajmy się oszukać w sieci! Uwaga na podejrzane wiadomości
fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Niestety, jest to link do złośliwego oprogramowania, dzięki któremu oszuści-hakerzy mają możliwość opanowania zainfekowanego urządzenia i przejęcia danych dostępowych do różnych kont użytkownika, w tym również bankowości elektronicznej. Możemy w ten sposób utracić ważne dane, a nawet pieniądze...

Nie dajmy się oszustom i wykażmy się szczególną ostrożnością. Jeśli w poście, czy wiadomości do nas ktoś powołuje się na "miasto", "gminę" itp., weryfikujmy takie informacje.

O akcjach prowadzonych przez Gminę Czechowice-Dziedzice zawsze informujemy na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Każdą

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj