czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 marca 2020
  • wyświetleń: 3919

Uwaga na oszustów wykorzystujących pandemię koronawirusa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Obecnie panująca w Polsce pandemia koronawirusa to czas, który daje się we znaki wielu z nas. Ograniczone są możliwości przemieszczania się, zakupów czy spotkań towarzyskich. Niestety, obecną sytuację postanowili również wykorzystać oszuści. Do przykrych sytuacji z nimi związanych dochodzi również w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Jak informują nasi czytelnicy, w minionym tygodniu do jednej ze starszych osób zapukała osoba, która obiecała zrobić jej zakupy. Niestety mimo zaoferowania pomocy i wzięcia pieniędzy - osoba ta nie powróciła więcej do seniora. Doszło do oszustwa.

- Proszę bądźmy względem siebie uczciwi. Próbujmy sobie pomagać, a jak nie jesteśmy w stanie, to nie przeszkadzać, a jeszcze gorzej szkodzić. Szanujmy siebie wzajemnie, szczególnie w tym trudnym czasie - podkreśla jedna z naszych czytelniczek.

W tym trudnym czasie epidemii koronawirusa pomoc osobom starszym zaoferowali harcerze z czechowickiego hufca. Osoby biorące udział w akcji "Zakupy dla seniora" zostały wyposażone w identyfikatory. Na każdym identyfikatorze znajduje się imię i nazwisko wolontariusza, numer jego dokumentu tożsamości, pieczęcie Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach i Hufca ZHP w Czechowicach-Dziedzicach oraz logotypy ZHP i Gminy Czechowice-Dziedzice.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj