Wiadomości

  • 30 marca 2020
  • wyświetleń: 12613

Pobili mężczyznę na Michałowicza, grożą im 3 lata

Kryminalni z Czechowic-Dziedzic wytropili i zatrzymali troje sprawców, którzy przed sklepem spożywczym na czechowickiej ulicy Michałowicza pobili 42-latka. 19-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 20 i 22 lata trafiło do policyjnego aresztu. Kryminalni postawili im zarzuty pobicia, za które każde z nich może trafić za kraty nawet na 3 lata. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

Pobili mężczyznę przy Michałowicza, grożą im 3 lata · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek przy czechowickiej ulicy Michałowicza. Do jednego ze sklepów późnym wieczorem przyszedł zrobić zakupy 42-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Obok sklepu stało troje młodych ludzi, kobieta i jej dwóch znajomych, również mieszkańców powiatu bielskiego. Cała trójka zachowywała się wulgarnie i zaśmiecała miejsce w pobliżu sklepu spożywczego. Kiedy 42-latek zwrócił im uwagę, że niestosownie się zachowują, rzucili się na niego z pięściami. Kiedy mężczyzna się przewrócił, skopali go i uciekli. Pokrzywdzony mężczyzna pozbierał się, nie zawiadamiając policji i również obolały odszedł do domu.

O sprawie, chociaż nikt tego oficjalnie nie zgłosił i nie było wiadomo, kim jest pobity mężczyzna, dowiedzieli się stróże prawa z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Policjanci zainteresowali się sprawą pobicia przed sklepem. Najpierw ustalili, kim jest pobity przed sklepem klient. Mężczyzna nie krył zdziwienia, gdy odwiedzili go stróże prawa. Potwierdził policjantom, że zdarzenie, o którym sami się dowiedzieli, miało miejsce w rzeczywistości. Opowiedział im jego przebieg, nie znał jednak napastników. Jak wyjaśnił policjantom, nie zgłaszał tego z powodu panującej epidemii koronawirusa. Informacje przekazane przez niego i te, które już posiadali śledczy, pozwoliły bezbłędnie wytypować sprawców pobicia. 42-latek złożył stosowne zawiadomienie o przestępstwie, a śledczy zabezpieczyli dowody i zatrzymali całą trójkę chuliganów. Zaskoczoną 19-latkę zatrzymali w domu. Jej dwaj kompani wpadli, gdy robili zakupy. Cała trójka została zatrzymana, a po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty pobicia, za które każde z nich może trafić do więzienia nawet na 3 lata. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

Mieszkańców Bielska-Białej i powiatu bielskiego Policja uspokaja: pomimo tego, że policjanci realizują wiele nowych obowiązków związanych z epidemią, nie pozwolą na bezkarne łamanie prawa. Nie odpuszczą, zwłaszcza tym, którzy dopuszczają się najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw i wykroczeń.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.