Wiadomości

  • 31 marca 2020
  • wyświetleń: 2047

Seniorzy potrzebujący wsparcia mogą dzwonić na specjalny numer telefonu

Z inicjatywy Zarządu Województwa Śląskiego od poniedziałku, 30 marca seniorzy potrzebujący wsparcia mogą zadzwonić na specjalnie uruchomiony numer telefonu: (32) 506-56-40.

Śląski telefon dla seniora


Śląski Telefon dla Seniora "SERNIOR-fon" funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.

- Jako Zarząd Województwa dbamy o dodatkowy sprzęt dla szpitali, ale również pamiętamy o osobach potrzebujących wsparcia. Uruchamiając telefon dla seniorów chcemy w tym trudnym czasie zapewnić pomoc osobom, które mogą zostać same. Dyżur pełnić będą psychologowie, jak też pracownicy socjalni Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, który jest operatorem tego systemu. Dzięki temu seniorzy mogą liczyć na szerokie i profesjonalne wsparcie - powiedział marszałek Jakub Chełstowski.

Śląski Telefon dla Seniora "SENIOR-fon" obsługiwać będą psychologowie, terapeuci, pedagodzy oraz pracownicy socjalni. Będzie on pełnić będzie dwie funkcje: terapeutyczną i interwencyjną.

Funkcja terapeutyczna to wsparcie emocjonalne, psychologiczne, rozmowa wspierająca, pomoc w przełamaniu poczucia osamotnienia, wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa. W tym trudnym czasie, osamotnienie seniorów, czasami brak wsparcia, czasem bezsilność, dają się we znaki, tej jakże narażonej na niebezpieczeństwo grupie społecznej.

Funkcja interwencyjna - za pośrednictwem infolinii seniorzy będą mogli zgłosić problem, a pracownicy ROPS będą podejmować działania skutecznej koordynacji pomocy dla osób w potrzebie w jej środowisku lokalnym.

BM / czecho.pl

źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.