czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 marca 2003
  • wyświetleń: 1005

W Czechowicach będzie dwóch prawników

Coraz wyraźniej zarysowuje się konflikt pomiędzy burmistrzem a przewodniczącym Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Zgrzyty na linii Jan Berger - Marek Dopierała są aż nazbyt widoczne na kolejnych sesjach czechowickiej Rady Miejskiej. Najbardziej spektakularnym przejawem wzajemnej niechęci i braku zaufania jest zlecenie przez Rade, na wniosek jej przewodniczącego, obsługi prawnej radnych "niezależnej kancelarii".

Wyjaśnijmy, że Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, tak jak każdy urząd miejski w naszym regionie (na przykład w Pszczynie, Tychach czy w Bielsku-Białej), zatrudnia radcę prawnego. Fakt, że prawnik obsługuje zarówno burmistrza jak i Radę - zdaniem Marka Dopierały - stawia radcę w trudnej sytuacji, bo jest on zatrudniony przez burmistrza. Jednak w żadnym innym mieście ten stan rzeczy, nie budzi zastrzeżeń. Pomimo to, Marek Dopierała twierdzi, że nie ma mowy o konflikcie pomiędzy nim a burmistrzem. Jeżeli nie z konfliktem mamy do czynienia, to na pewno z "niechęcią współpracy", której fakt występowania w czechowickim samorządzie stwierdził na sesji, przewodniczący Rady Miejskiej poprzedniej kadencji Stanisław Wojciech.


Iza / Mega FM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.