czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2342

Starostwo wydało 78 tysięcy złotych na środki ochronne

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Ponad 78 tys. zł na środki ochronne w zapobieganiu epidemii koronawirusa wydało dotychczas Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.

Reklama

Starostwo wydało 78 tysięcy złotych na środki ochronne
Starostwo wydało 78 tysięcy złotych na środki ochronne · fot. Powiat Bielski


Najwięcej pieniędzy wydano do tej pory na maseczki i półmaski ochronne- prawie 40 tys. zł. Na liście "sprawunków" znalazły się także: kombinezony ochronne, gogle ochronne, rękawiczki - prawie 5 tys. sztuk, a także środki dezynfekcyjne.

Wszystko trafiło do placówek prowadzonych przez powiat oraz do innych instytucji, które działają na naszym terenie: policji (kombinezony, gogle, maseczki, rękawice, żele dezynfekcyjne), czy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej (środki dezynfekcyjne, maseczki).

"Zabezpieczamy w środki ochronne nasze domy pomocy społecznej i domy opieki, wspieramy Szpital Pediatryczny, Bielskie Centrum Psychiatrii- Olszówka oraz obiekt kwarantannowy Orle Gniazdo w Szczyrku, dbamy wreszcie o sam urząd"- mówi starosta Andrzej Płonka.

Środki pochodzą z rezerwy budżetu powiatu, przeznaczonej na sytuacje kryzysowe. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego realizuje zakupy na bieżąco, chce zdążyć z kolejnymi jeszcze przed świętami Wielkanocnymi. Obecnie najłatwiej na rynku dostać maseczki ochronne. Jest to efekt wielu społecznych akcji szycia maseczek w domach. Pozostały towar jest nadal deficytowy i dużo droższy, niż na początku tego roku.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj