Wiadomości

  • 2 kwietnia 2020
  • 3 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4049

Marcowy "Śląsk" o architekturze czechowickiego baroku

Czas narodowej kwarantanny sprzyja poznawaniu historii regionu, w tym Czechowic-Dziedzic. Pomocny może w tym być marcowy numer miesięcznika "Śląsk", poświęcony dziejom i teraźniejszości Czechowic-Dziedzic.

- Przez Czechowice-Dziedzice przechodzi 19. południk, dzielący Polskę na dwie równe części. Przebiega on dokładnie przez środek barokowego pałacu Kotulińskich z XVIII wieku, arystokratycznej rezydencji wzniesionej we wsi Czechowice Górne, stanowiącej część obecnego miasta - czytamy we wstępie do artykułu.

Barokowy południk czechowicki
Barokowy południk czechowicki · fot. Miesięcznik "Śląsk"


- Moja obszerna, czterostronicowa publikacja o Czechowicach-Dziedzicach jest właśnie przejawem takiego charakteru pisma i warta jest odnotowania dziennikarskiego materiału ze "ŚLĄSKA" przez czechowicki portal internetowy, co szczególnie dotyczy oryginalnej mozaiki graficznej, obrazującej przebieg czechowickiego południka - powiedział Zbigniew Lubowski, autor artykułu.

Zapraszamy do przeczytania tekstu p.t. "Barokowy południk czechowicki".

Barokowy południk czechowicki

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.