czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2229

Gmina użyczyła ratownikom urządzenie do ozonowania

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Warte blisko 9 tysięcy złotych urządzenie do dezynfekcji ozonem zostało zakupione przez Gminę Czechowice-Dziedzice i użyczone czechowickiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Gmina przekazała ratownikom urządzenie do ozonowania
Gmina przekazała ratownikom urządzenie do ozonowania · fot. https://www.facebook.com/marianblachutburmistrz


Generator ozonu został zakupiony w czwartek 2 kwietnia i od razu przekazany pracownikom naszego Pogotowia Ratunkowego. U producenta urządzenia przeszkoleni zostali już pracownicy stacji, którzy będą nim dezynfekować wnętrza karetek.

Urządzenie pozwoli na bezpieczną, szybką i bardzo skuteczną dezynfekcję pojazdów, którymi Pogotowie Ratunkowe wyjeżdża do potrzebujących pomocy mieszkańców naszej gminy. Sprawna i skuteczna dezynfekcja karetek jest nie do przecenienia w sytuacji panującej epidemii koronawirusa.

- Dobrze zdezynfekowane karetki to większe bezpieczeństwo, zarówno obsługujących je załóg, jak i pacjentów, którym udzielana jest pomoc - podkreśla Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut - Generator ozonu dla pogotowia to kolejny i oczywiście nie ostatni wkład czechowickiego samorządu w walkę z koronawirusem.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj