Wiadomości

  • 3 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2568

Beskidzka Izba Lekarska rozpoczyna akcję "Pomagamy"

Wobec powagi sytuacji związanej z pandemią koronawirusa Beskidzka Izba Lekarska rozpoczyna akcję "Pomagamy", w ramach której będzie pomagać uzupełnić braki środków ochrony osobistej i środków dezynfekcyjnych.

Beskidzka Izba Lekarska rozpoczyna akcję "Pomagamy"
Beskidzka Izba Lekarska rozpoczyna akcję "Pomagamy" · fot. Beskidzka Izba Lekarska


Rozszerzająca się pandemia COVID-19 wystawia na ciężką próbę wszystkich pracowników ochrony zdrowia i pacjentów. Jest to zagrożenie z jakim dotychczas jeszcze się nie musieliśmy zmierzyć. Walka z pandemią jest szczególnie trudna ze względu na olbrzymie niedobory środków ochrony osobistej dla personelu medycznego, braki środków dezynfekcyjnych, zbyt małą dostępność do testów diagnostycznych.

W chwili obecnej lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz cały pozostały personel medyczny z niepokojem oczekują co przyniosą kolejne dni bojąc się o los swoich pacjentów oraz własne bezpieczeństwo. Wobec powagi sytuacji Beskidzka Izba Lekarska rozpoczyna akcję "Pomagamy", w ramach której będzie pomagać uzupełnić braki środków ochrony osobistej i środków dezynfekcyjnych. Akcja skierowana jest z jednej strony do szpitali, NZOZ-ów, praktyk lekarskich czy pojedynczych lekarzy, którzy mają problem ze zdobyciem tych środków a z drugiej strony do przedsiębiorców, firm oraz zwykłych ludzi, którzy mogą i chcą pomóc w ich dostarczeniu - mogą coś podarować z własnych zapasów lub zacząć produkować.

W tym celu BIL uruchamia specjalny adres mailowy pomagamy@bil.bielsko.pl na który prosimy kierować zarówno prośby o konkretny sprzęt (płyny dezynfekcyjne, maseczki, gogle, przyłbice, kombinezony itp.) jak i ewentualne usługi (jak np. noclegi czy catering dla personelu medycznego na kwarantannie). Na ten sam adres prosimy o zgłaszanie chęci przekazania sprzętu medycznego, środków dezynfekcyjnych czy udzielenia jakiejkolwiek innej pomocy będącym na pierwszej linii pracownikom ochrony zdrowia (np. w postaci miejsc noclegowych dla personelu na kwarantannie). My mając informację o potrzebach będziemy mogli odpowiednio pokierować ewentualną pomoc. Akcję będzie koordynował członek Okręgowej Rady Lekarskiej dr Marcin Mierzwa wraz z Klubem Młodego Lekarza i pracownikami biura.

Jeśli chcesz i możesz pomóc walczyć z COVID-19 - napisz na adres pomagamy@bil.bielsko.pl . Jeżeli potrzebujesz środków do walki z COVID-19 - napisz na adres pomagamy@bil.bielsko.pl .

Działajmy w myśl zasady #CzechowiceSobiePomagaja

mp / czecho.pl

źródło: Beskidzka Izba Lekarska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj