czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 kwietnia 2007
  • wyświetleń: 1584

Warto zgłaszać kradzież policji

Reklama

W nocy z soboty na niedzielę w jednym z zajazdów na terenie powiatu bielskiego doszło do kradzieży telefonu komórkowego wartości około 300 złotych. Do przestępstwa doszło około godziny drugiej w trakcie trwania dyskoteki. Natomiast we wtorek policjanci z Komisariatu Policji w Jasienicy zatrzymali sprawcę kradzieży, 23-letniego mieszkańca jednej z podbeskidzkich miejscowości. Mężczyzna minioną noc spędził w policyjnym areszcie. Zatrzymany przyznał się do kradzieży, wyjaśnił jej okoliczności, podał również, jak można odzyskać skradziony telefon. W związku z tym Policja nie wnioskowała o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Do ustalenia i zatrzymania sprawcy doszło dzięki dobremu rozpoznaniu lokalnego środowiska oraz działaniom operacyjnym policjantów z Jasienicy. Bardzo ważne dla zidentyfikowania złodzieja i zgromadzenia niezbędnych dowodów były informacje uzyskane od osoby poszkodowanej i innych świadków. Jak widać na powyższym przykładzie warto informować Policję również i o takich przestępstwach. W tym konkretnym przypadku współdziałanie świadków z policjantami pozwoliło wykryć sprawcę i najprawdopodobniej pozwoli odzyskać skradziony telefon.

Przy okazji apelujemy o notowanie i przechowywanie w bezpiecznym miejscu numerów seryjnych posiadanych urządzeń, w tym i aparatów telefonicznych. Zdecydowanie zwiększa to szansę na odzyskanie skradzionych przedmiotów.

KMP w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.