czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2878

Księża rzymskokatoliccy przekazali 180 tys. zł Szpitalowi Śląskiemu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Księża z rzymskokatolickiej diecezji bielsko-żywieckiej przekazali pieniądze na rzecz Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Zebrali oni ponad 180 tysięcy złotych. Za te pieniądze kupiony zostanie sprzęt medyczny, m.in. respirator - podało w piątek starostwo w Cieszynie.

Reklama

Biskup Roman Pindel, dziękując kapłanom za ofiarny gest miłosierdzia, podkreślił, że dyrektor szpitala wraz z całym personelem, a szczególnie pani ordynator oddziału zakaźnego, bardzo serdecznie dziękują w imieniu własnym i pacjentów.

Po konsultacji z dyrektorem szpitala Czesławem Płygawką ofiarowane przez księży środki przeznaczone zostały na zakup najbardziej potrzebnych sprzętów: respiratora z ARDS (100 000 zł), fumigatora (15 000 zł), 2 kardiomonitorów (24 000 zł) 8 pulsoksymetrów (1 200 zł), komory laminarnej (30 000 zł) i środków ochrony osobistej: maski, kombinezony (ok. 9000 zł). W sumie osobista ofiara księży w ramach jałmużny wielkopostnej wyniosła ponad 180 000 zł.

- W imieniu Dyrekcji Szpitala Śląskiego w Cieszynie, Mieszkańców Powiatu Cieszyńskiego oraz całego Regionu z głębi serca wyrażam ogromną wdzięczność Księdzu Biskupowi Romanowi Pindlowi i kapłanom z Diecezji Bielsko-Żywieckiej, którzy wykazali się niezwykłą hojnością oraz zaangażowaniem przekazując znaczące wsparcie finansowe na rzecz naszego Szpitala. Dziękuję Wam za ten życzliwy gest i nieocenione wsparcie - powiedział Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Diecezja bielsko-żywiecka jednocześnie zachęca wiernych do włączenia się w akcję pomocy w walce z koronawirusem organizowaną przez Caritas diecezji bielsko-żywieckiej.

Konto bankowe PLN:
  • Bank Pekao 47 1240 1170 1111 0010 6323 0610


Działajmy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Cieszyński

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj