Wiadomości

  • 3 kwietnia 2020
  • 5 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 6428

Obowiązuje tymczasowy zakaz wstępu do lasów i Parków Narodowych

Za nami:

W związku ze stanem epidemii Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy (do 11 kwietnia włącznie) zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte. Lasy Państwowe podjęły taką decyzję z polecenia Premiera RP Mateusza Morawieckiego, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo.

las, zakaz wstępu, koronawirus
Od 3 do 11 kwietnia włącznie Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasu · fot. pless.pl


Komunikat Ministerstwa ŚrodowiskaNiestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna i Straż Parków Narodowych będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom.

BM / czecho.pl

źródło: Ministerstwo Środowiska / Facebook

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.