czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4374

Radni PiS nawołują o zdalne działanie Rady Miejskiej

W niedzielę, 5 kwietnia Klub Prawa i Sprawiedliwości w Czechowicach-Dziedzicach złożył poprzez internetową skrzynkę podawczą interpelację w sprawie podjęcia niezbędnych działań umożliwiających zdalne wykonywanie obowiązków radnego w sytuacjach nadzwyczajnych, takich jak obecna pandemia korona wirusa.

Reklama

- Nasza interpelacja spowodowana jest brakiem działań, mających na celu przywrócenie możliwości funkcjonowania Rady Miejskiej przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa - tłumaczy Wojciech Leśny z Klubu PiS. - Niestety mija kolejny tydzień i jako radni nie jesteśmy w stanie procedować chociażby w komisjach, których plany zatwierdziliśmy właściwą uchwałą - dodaje Leśny.

- W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo samorządowców oraz ich rodzin, uważam że zasadnym jest wprowadzenie zdalnego systemu posiedzeń komisji oraz sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach - mówi Justyna Rzepecka, radna PiS. - W dobie szybko rozwijających się systemów teleinformatycznych, realizacja powyższego zadania jest jak najbardziej realna. Nad podobnymi rozwiązaniami pracują obecnie również inne samorządy - dodaje Justyna Rzepecka.

Jak się okazuje nie jest to nowy pomysł radnych Prawa i Sprawiedliwości. - Podobne rozwiązania proponowaliśmy już na początku tej kadencji - tłumaczy Mariusz Sekta, radny PiS. - Wtedy kierowaliśmy się bardziej ochroną środowiska. W wersji elektronicznej oszczędności na papierze byłyby dość znaczne, jednak teraz sytuacja przybrała zupełnie dramatyczny obrót, a odpowiednie wyposażenie będzie gwarancją właściwego wypełniania mandatu przez radnych w Czechowicach-Dziedzicach - dodaje Mariusz Sekta.

mp / czecho.pl

źródło: Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwość w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.