Wiadomości

  • 6 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4052

[ZDJĘCIA] "Terytorialsi" wspomogli czechowicki OPS

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach nawiązał współpracę z Wojskami Obrony Terytorialnej (WOT) w celu pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy.

Czechowicki OPS współpracuje z "Terytorialsami" - 06.04.2020 · fot. OPS Czechowice-Dziedzice


W dniu 30.03.2020 r. WOT dostarczył żywność z Banku Żywności dla osób bezdomnych przebywających w Noclegowni.

W dniach 01.04.2020 r. i 02.04.2020 r. 133 Batalion Lekkiej Piechoty z Cieszyna wraz z pracownikami socjalnymi tutejszego Ośrodka dostarczyli artykuły spożywcze w formie paczek żywnościowych do miejsca zamieszkania 164 rodzin z gminy Czechowice-Dziedzice, zakwalifikowanych do programu PO PŻ (Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa).

Udzielanie pomocy w ramach PO PŻ to działania cykliczne realizowane przez pracowników socjalnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach.

Osoby zakwalifikowane do Programu dotychczas odbierały żywność osobiście. W miesiącu marcu 2020 r. ze względu na wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego termin wydawania żywności został odwołany. Dzięki pomocy WOT udało się dostarczyć pomoc osobom potrzebującym jeszcze przed nadchodzącymi świętami wielkanocnymi.

mp / czecho.pl

źródło: OPS Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.